Ponad 200 interwencji. Sporo “działo się” w weekend

Elbląscy policjanci od piątku do niedzieli wyjeżdżali na interwencje blisko 200 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 22 nietrzeźwych. Funkcjonariusze z ruchu drogowego obsłużyli 20 kolizji drogowych oraz przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 400 kierujących. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszym był 35-latek, który spowodował w Pasłęku kolizję. Było to w piątek około godziny 18.00. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że kierujący oplem astrą mężczyzna jest pijany. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W sobotę około godziny 19.00 19-latek, który kierował renault clio zderzył się z seatem alhambrą. Było to przy ul. Płk. Dąbka. Kierujący seatem oraz pasażerka doznali ogólnych potłuczeń natomiast 19-letni sprawca zdarzenia trafił do szpitala. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania a dodatkowo był pijany. Miał w organizmie 1,26 promila alkoholu. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej była również nadmierna prędkość z jaką poruszał się 19-latek.

Rekordzistą okazał się być 24-latek zatrzymany w niedzielę na miejscu kolizji przy Grobli św. Jerzego. Mężczyzna kierował hondą accord mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

-Wszyscy wymienieni kierujący będą odpowiadać przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register