Ponad 23 mln zł na rozbudowę obiektu kultury w Elblągu

Ponad 23 miliony złotych będzie kosztować rozbudowa siedziby Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W ciągu 2 lat budynek zostanie zmodernizowany i powiększony o prawie 2 tysiące metrów kwadratowych. Remont i rozbudowa obiektu mają być prowadzone tak, by nie przerywać normalnego funkcjonowania placówki, w tym działalności kina i sali teatralnej.

Swiatowid

Powstanie m.in. nowa sala kinowa, zmodernizowane zostaną pomieszczenia do szkoleń, pracownie edukacji kulturalnej i sala sportowa. Zaplanowano też utworzenie centrum aktywności społecznej, które ma prowadzić zajęcia z tzw. arteterapii (czyli terapii przez sztukę) oraz działać na rzecz osób starszych i wykluczonych.

Zostanie rozbudowany i wyposażony ośrodek digitalizacji, który przy wykorzystaniu m.in technologii 3D ma dokumentować i promować zabytkowe obiekty dziedzictwa kulturowego regionu.

Remont, rozbudowa i wyposażenie obiektu ma kosztować 23 miliony 700 tysięcy złotych, z czego blisko 12 milionów 200 tysięcy złotych to dofinansowanie unijne przyznane w konkursie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cała inwestycja zakończy się w trzecim kwartale 2020 roku.

źródło: CSE Światowid.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register