POparcie Platformy. Senator Wcisła apeluje o głosowanie na Wróblewskiego

W polityce nie warto palić za sobą mostów, odejścia i powroty się bowiem zdarzają. Gdyby taką „prawdę oczywistą” znał senator Jerzy Wcisła nie musiałby teraz ze zbolałą miną prosić wyborców Koalicji Obywatelskiej o poparcie kandydatury Witolda Wróblewskiego na prezydenta miasta.

Senator Jerzy Wcisła apeluje do elbląskich wyborców Koalicji Obywatelskiej o poparcie w drugiej turze prezydenta Witolda Wróblewskiego. Jeszcze kilka dni temu nie zostawiał na urzędującym prezydencie suchej nitki, będąc przekonanym iż Michał Missan wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich. Te przekonanie pękło jednak jak bańka mydlana.

Kilka dni temu lider PO w Radzie Miasta, Michał Missan (po swojej porażce wyborczej) stanowczo oświadczył, że nie udzieli poparcia żadnemu kandydatowi w drugiej turze wyborów. Senator Wcisła po I turze wymownie milczał.

Missana i Wcisłę „do parteru” sprowadzili jednak najwyraźniej wojewódzcy liderzy Platformy Obywatelskiej, którzy zabiegają o stworzenie w Sejmiku Wojewódzkim koalicji rządzącej z PSL. Ludowcy natomiast dbają o interes Witolda Wróblewskiego. To jedyny prezydent ponad 100-tysięcznego miasta w Polsce, związany z PSL, który ma szanse na reelekcję.

Elbląska polityka PO została więc podciągnięta pod wojewódzkie układy koalicyjne. Bowiem nie można sobie wyobrazić sytuacji, aby w Sejmiku Wojewódzkim powstało porozumienie PO-PSL, a elbląska Platforma odwracała się od Witolda Wróblewskiego w sytuacji, gdy walczy On o reelekcję.

Między bajki można więc włożyć troskę senatora Wcisły o samorządy i chęć powstrzymania PiS-u przez zdobyciem prezydentury Elbląga. Matematycznie Witold Wróblewski już wygrał drugą turę, ponieważ nawet bez wyraźnego wsparcia PO w Elblągu jest w stanie sięgnąć po elektoraty Platformy i SLD. To wystarczy aby ostatecznie pokonać Jerzego Wilka.

Oczywiście Wróblewski w zestawieniu z Wcisłą i Missanem zachował się jak „rasowy polityki” i zaraz po pierwszej turze komplementował wynik wyborczy Koalicji Obywatelskiej, już kokietując jej elektorat. Gratulował Missanowi trzeciego wyniku i dawał wyraźny sygnał, że wszystko rozegra się na poziomie Sejmiku Wojewódzkiego.

– Chcę pogratulować i Koalicji Obywatelskiej i PSL wyniku osiągniętego w wyborach do sejmiku województwa. Liczę na to, że w sposób naturalny, powstanie koalicja KO i PSL. Przez samorząd województwa przechodzą proceduralnie bardzo duże środki finansowe, o które zabiegaliśmy. Cieszy mnie, że będę mógł liczyć na wsparcie, jeśli ta koalicja powstanie. Oby to się sprawdziło – mówił prezydent Wróblewski.

Gdyby senator Wcisła i Michał Missan w czasie kampanii wyborczej powstrzymali się z totalną krytyką Witolda Wróblewskiego, nie palili za sobą mostów, stonowali swoje opinie o koalicji z prezydentem, dziś Jerzy Wcisła nie musiałby z kwaśną miną, pod naciskiem wojewódzkich polityków PO apelować do swojego elektoratu o poparcie Witolda Wróblewskiego. Niestety stało się inaczej, co pokazuje też „siłę” elbląskiej PO. Nie ma żadnej politycznej wartości wobec olsztyńskich liderów Platformy.

– Proszę wyborców, a szczególnie wyborców Koalicji Obywatelskiej, by nie zaniechali II tury wyborów i zagłosowali na Witolda Wróblewskiego – mówił Jerzy Wcisła. –  To dobre, a przynajmniej lepsze rozwiązanie dla naszego miasta w tych wyborach. Mam nadzieję, że przy prezydenturze Witolda Wróblewskiego Koalicja Obywatelska będzie mogła realizować swój program.

To tyle. Na tym skończyły się buńczuczne zapowiedzi braku poparcia dla Witolda Wróblewskiego przez elbląskich liderów PO. Co teraz zrobi z tym urzędujący prezydenta miasta? Piłka jest po jego stronie.

2 komentarze

  • redki Reply

    31 października 2018 at 13:24

    Jasiu uczciwi ludzie nie głosują na złodziei

  • Albert Pierrepoint Reply

    2 listopada 2018 at 08:02

    Życzę mu raka wątroby.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register