Poradnik. Jak zorganizować udane wesele wynajmując zamiast kupować

Ten dzień powinien być wyjątkowy, najpiękniejszy w życiu dla Młodej Pary. Przecież to nie tylko ogromne przeżycie, ale również wyjątkowe wydarzenie w życiu rodziny, znajomych, przyjaciół. Jak więc zorganizować krok po kroku udane wesele? Czy wszystko musimy kupić czy też wiele rzeczy lepiej wynająć i zaoszczędzić?

Ślub i wesele to nie tylko wspaniałe, niezapomniane przeżycie i chwile, które utkwią nam w pamięci do końca życia. To również planowanie, rezerwowanie, wybieranie oraz koszty. I to spore. Dlatego już w momencie, gdy ustalimy datę ślubu należy zacząć nie tylko opracowywać harmonogram działań, ale również budżet.

By nie wydawać niepotrzebnie zbyt wielkich sum na organizację ślubu i wesela, podpowiadamy w jaki sposób oszczędzić wynajmując wiele niezbędnych rzeczy.

Wynajem sali weselnej

Kiedy tylko narzeczeni ustalą datę ślubu powinni od razu zainteresować się salą weselną. To miejsce oczywiście wynajmujmy na konkretną datę. Jednak w tym przypadku również możemy zaoszczędzić sporą kwotę, wiedząc jak to dobrze zrobić.

Jeśli chodzi o koszty wynajmu sali weselnej mogą kształtować się różnie. Wszystko będzie zależało od menu posiłków, ilości osób bawiących się na naszym weselu oraz kosztu najmu samej sali – tu określamy czas trwania najmu oraz czy będziemy w tym samym miejscu organizowali również poprawiny. Do tego dochodzi koszt dekoracji oraz ewentualnych atrakcji, jakie może zapewnić wynajmujący salę weselną.

Liczmy więc realną liczbę gości aby nie przepłacać za „puste miejsca”, wynajmując zbyt dużą salę weselną. Sprawdźmy cenę sali bez jej strojenia przez właściciela. Może będzie wówczas znacznie tańsza. Usługę strojenia można zamówić u innej firmy lub nawet wykonać to samodzielnie.

Tu znajdziesz wiele ofert dotyczących wynajmu sal na wesele:

https://wynajmij24.pl/dzialy/wyglad-i-uroda/2719/1

Z reguły przy rezerwacji sali weselnej konieczne też będzie wpłacenie zaliczki w określonej przez właściciela wysokości.

Koniecznie, jeszcze przed wynajęciem sali na wesele, policzcie dokładnie ilość planowanych gości. Z taką wiedzą można wówczas szukać weselnej sali. Jeśli uczestników zabawy weselnej nie będzie wielu, można wynająć mniejszą salę i w ten sposób też zaoszczędzić.

O wynajęciu sali weselnej więcej tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/wyglad-i-uroda/2719/1

Wynajem firmy do strojenia kościoła i sali weselnej

Wbrew pozorom to wcale nie jest najmniejsza pozycja w naszym weselnym budżecie. Ustalmy więc dokładnie, ile ławek ma kościół i jak będziemy chcieli przystroić gmach świątyni. Sprawdźmy jaki jest koszt wynajęcia firmy, która zajmuje się takimi rzeczami. Może, pomijając nasz dodatkowy czas, jednak taniej będzie wynajęcie specjalistów od strojenia kościoła niż robić samodzielne zakupy odpowiednich materiałów i kwiatów?

Warto to dokładnie przeliczyć pamiętając, że jeśli nie korzystamy z opcji najmu strojenia kościoła, będziemy musieli zrobić to sami z rodziną i znajomymi.

Podobnie jest z salą weselną. Jeśli jej właściciel nie oferuje w cenie najmu strojenia, warto zainteresować się opcją wynajmu firmy, która dostarczy swoje elementy wizualne wystroju wnętrza i je zainstaluje.

Wiele ofert związanych z wynajmem firmy do strojenia obiektów na ważne wydarzenia znajdziesz tu:

Wynajem cateringu

Oczywiście nie możemy zapominać o weselnym menu. Raczej nie będziemy potraw przygotowywać sami. Musimy więc wynająć catering lub salę przy restauracji lub hotelu – tam będziemy mieli zagwarantowane usługi kulinarne. Czy tu również możemy zaoszczędzić przy wynajmie firmy cateringowej?

Z reguły większość hoteli, restauracji, karczm, zajazdów oferuje, oprócz wynajmu sali weselnej również okolicznościowe menu.

Dokładnie policzmy gości, którzy zasiądą przy weselnych stołach. Będziemy bowiem płacili „za głowę”. Jeśli znamy już ich liczbę, ustalmy menu weselne.

Koszt przyrządzonych posiłków będzie zależny od jakości i ilości dań oraz liczby gości. Postarajmy się ustalić menu racjonalnie, aby nie marnowało się później.

Przy tej okazji warto zapytać o cenę alkoholu. Z reguły w standardowym menu znajduje się pewna ilość alkoholu wliczona już w koszty. Ustalmy więc czy alkohol będzie można również dokupywać na miejscu lub czy możliwe jest jego dostarczenie we własnym zakresie.

Jak wynająć catering na wesele? O tym przeczytasz tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/catering/2722/1

Jeśli wniesienie własnego alkoholu nie stoi w sprzeczności z polityką restauracji, możemy sami zaopatrzyć swój barek. Wyjdzie nam taniej. Decydując się na taką opcję, dowiedzcie się, kiedy możecie go przywieźć.

Jeśli wynajmujemy tylko samą salę, bez opcji przygotowania posiłku, już wcześniej sprawdźmy oferty firm cateringowych. Te bez problemu dowiozą zamówione dania w urządzeniach, które pozwolą na ich podgrzewanie. Być może opcja wynajęcia osobno sali weselnej i do tego cateringu będzie tańsza? Warto to dokładnie przeliczyć. Zwłaszcza, że najem samodzielnej sali będzie z pewnością tańszy niż wynajęcie jej w obiekcie hotelowym czy restauracji.

Wiele ofert związanych z wynajęciem cateringu znajdziecie tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/catering/2722/1

Wynajmujemy limuzynę, samochód

Do ślubu można pojechać karocą, dorożką albo luksusowym samochodem. Wszystko zależy od możliwości finansowych oraz dostępnych w miejscu naszego zamieszkania opcji.

Wiele par decyduje się na wynajęcie dorożki, gdzie pięknie ustrojone konie i powóz wiozą Państwa Młodych do kościoła oraz na miejsce weselnego przyjęcia.

Jeśli takiej opcji nie mamy, możemy oczywiście wynająć samochód, który zawiezie nas do kościoła i sali weselnej.

Tu warto sprawdzić dostępne możliwości wynajmu samochodu ślubnego:

https://wynajmij24.pl/dzialy/motoryzacja/2715/1

Wiele firm specjalizuje się właśnie w tego typu przedsięwzięciach, oferując do wynajmu limuzynę – często już z odpowiednim ustrojeniem. Kierowca obowiązkowo w garniturze lub eleganckim uniformie. Para młoda może też liczyć wewnątrz auta na tradycyjną lampkę szampana, w drodze z kościoła na miejsce przyjęcia weselnego.

Jeśli firma nie posiada limuzyn, z pewnością może zaoferować wynajem na konkretne godziny luksusowy model auta, również ze strojeniem.

Dlaczego warto wynająć auto niż prosić kogoś z rodziny o pełnienie roli kierowcy Młodej Pary? Przede wszystkim taka osoba musi później, już w trakcie zabawy weselnej, albo odprowadzić samochód pod swój dom lub nie będzie mogła wówczas spożywać alkoholu.

To dla wielu osób kłopotliwa sytuacja. Warto więc rozważyć jednak wynajęcie luksusowego, ustrojonego samochodu z szoferem i z wielką pompą podjechać pod kościół a następnie pod salę weselną.

Wynajmujemy suknię ślubną, garnitur Pana Młodego

Każda z Pań marzy oczywiście o wspaniałej, olśniewającej, eleganckiej sukni ślubnej, w której pójdzie do ołtarza i zatańczy pierwszy taniec ze swoim mężem, w przepięknej scenerii sali balowej. Tu dochodzimy do sedna sprawy – kosztów. Zakup sukni ślubnej nie jest tani. Co więcej, często nie możemy tej jedynej, idealnej kupić od razu. Więc trzeba ją będzie dla nas uszyć, pod nasze konkretne wymiary.

Jeśli tylko prześledzimy wiele lokalnych ogłoszeń, zobaczymy jak wiele Pań – już po swoim ślubie zamieszcza anonse o sprzedaży sukien ślubnych. Nawet nie ma co marzyć, że dzięki sprzedaży odzyskamy całą kwotę, jaką wydaliśmy na jej zakup. A przecież tak naprawdę suknia ślubna potrzebna jest nam na jeden dzień.

Dlatego ciekawą i zdecydowanie tańszą opcją jest jej wynajęcie.

Wiele firm czy salonów sukien ślubnych oferuje możliwość wynajęcia konkretnego modelu sukni. Oferty znajdziesz tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/wyglad-i-uroda/2719/1

Wynajęcie sukni ślubnej nie tylko pozwoli na poczynienie oszczędności w i tak napiętym weselnym budżecie, ale również rozwiąże problem późniejszej jej odsprzedaży.

Podobnie, jeśli chodzi o weselny strój Pana Młodego. Chociaż mężczyźnie elegancki garnitur zawsze się przyda, i może go użyć jeszcze wiele razy to warto wiedzieć, że też można go wypożyczyć na konkretny dzień.

Wynajmujemy zespół muzyczny

Zespół muzyczny czy muzyka mechaniczna „grana” przez profesjonalnego DJ-a? To zależy od gustu, ilości osób na naszym weselu i zasobności naszego budżetu. Raczej pewne jest, że zespół będzie droższą opcją od DJ-a. Jednakże wiele osób uważa, że na weselu zespół musi być.

Czy tu możemy poczynić jakieś oszczędności? Oczywiście. Przede wszystkim warto nie czekać do ostatniej chwili, ale jak najszybciej wybrać zespół czy DJ-a i zarezerwować termin. Wtedy mamy jeszcze możliwość negocjacji ceny niż w momencie, gdy zgłaszamy się niemal na ostatnią chwilę.

Wiele ofert związanych z zespołem muzycznym na wesele znajdziemy tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/naglosnienie-obsluga-imprez-targi/2723/1

Wynajmujemy pokoje noclegowe dla gości

Bardzo często zdarza się, że na naszym weselu pojawią się goście z dalszych stron Polski. Będzie to oznaczało, że musimy zagwarantować im nocleg. Niektórych możemy rozlokować wśród rodziny. Jednak nie dla wszystkich osób będzie istniała taka możliwość. Wtedy będziemy musieli wynająć miejsca w hotelach lub pensjonacie.

Oczywiście nikt nie będzie wymagał wysokiego standardu pokoi hotelowych. Chodzi raczej o możliwość spokojnego noclegu po upojnej zabawie do samego rana.

Jeśli wiemy już wcześniej ilu naszych gości będzie musiało korzystać z opcji noclegu w hotelu, postarajmy się rezerwować odpowiednią ilość miejsc wcześniej. Przede wszystkim będziemy pewni, że miejsca noclegowe będą czekały na naszych gości. Ponadto wówczas istnieje również możliwość negocjacji ceny.

Sprawdź oferty wynajmu miejsc hotelowych:

https://wynajmij24.pl/dzialy/nieruchomosci/2714/1

Wynajem fotografa, filmowca

Oczywiście żaden ślub i wesele nie powinien obyć się bez fotografa i filmowca. Taki materiał filmowy i zdjęciowy będzie przecież pamiątką na całe nasze życie. Każdy z nas lubi wracać do najważniejszych chwil – oglądając zdjęcia i film.

Nie musimy jednak od razu kupować aparatu fotograficznego czy kamery, aby filmować nasz ślub i wesele. Ten wydatek nie jest potrzebny. Na rynku funkcjonuje wielu profesjonalnych fotografów i filmowców, którzy wykonają dla nas taki materiał na najwyższym poziomie. Ponadto otrzymamy od razu gotowy materiał – wybrane i przygotowane zdjęcia oraz zmontowany, gotowy film.

Podobnie, jak z innymi planami ślubnymi, również w przypadku fotografa i filmowca nie powinniśmy czekać zbyt długo z rezerwacją terminu.

Przejrzyjmy ich oferty, które można zobaczyć tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/sprzet-fotograficzny-wideo/2724/1

Sprawdźmy, czy posiadają oni swoje strony internetowe czy portfolio świadczące o ich pracy i doświadczeniu. Poszukajmy również opinii o fotografach i filmowcach. Nic tak bowiem nie zepsuje nam wrażeń po weselu, jak problemy z otrzymaniem zamówionych zdjęć czy filmu lub ich nieodpowiednia jakość.

Wynajmij sprzęt beauty

Narzeczeni na swoim ślubie chcą oczywiście wyglądać olśniewająco. Dlatego już dużo wcześniej warto zadbać o swoją urodę i kondycję fizyczną. Tu pomogą oczywiście ćwiczenia oraz zabiegi pielęgnacyjne.

Czy to oznacza, że musimy od razu kupić karnet na siłownię i chodzić co jakiś czas do fryzjera, kosmetyczki, manicurzystki? Oczywiście zawsze warto, ale jest też alternatywa.

Wiele z tych rzeczy, które pomogą nam utrzymać kondycję, wyszlifować formę oraz zadbać o urodę można wynająć. Oczywiście jeśli mamy takie umiejętności, które pozwolą nam samodzielnie zadbać o swoją urodę.

Zobacz co można wynająć w kategorii „zdrowia i uroda”.

https://wynajmij24.pl/dzialy/wyglad-i-uroda/2719/1

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register