Pościg na ul. Nowowiejskiej. Peugeotem uciekał przed policjantami

Nietypowa interwencja miała miejsce w niedzielę po godzinie 21.00 przy ul. Nowowiejskiej. Tam policyjny patrol, ruchu drogowego próbował zatrzymać małego peugeota 106. Próbował gdyż kierujący nim mężczyzna nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe a nawet przyspieszył.

Auto zatrzymano przy ul Moniuszki gdzie drugi radiowóz ruchu drogowego zablokował drogę. Okazało się, że za kierownicą peugeota siedzi 33-letni mężczyzna. Zatrzymany był agresywny. Założono mu kajdanki. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz odpowie za powodowanie zagrożenia w ruchu drogowym a także niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z prewencji interweniowali w miniony weekend 170 razy. Wylegitymowali 480 osób oraz skontrolowali 44 pojazdy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieźli 15 nietrzeźwych. Funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili 204 badania kierujących na zawartość alkoholu. Zatrzymano 1 pijanego kierowcę.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register