Pościg ulicami Elbląga. Fałszywy “policjant” ujęty!

38-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego po pościgu, który trwał od ul. Armii Krajowej do ul. Płk. Dąbka. Wcześniej policjanci otrzymali sygnał, że mężczyzna ubrany w odblaskową kamizelkę i spodnie przypominające policyjne, próbuje zatrzymywać pojazdy w centrum Elbląga.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (25.08) około godziny 16.00. Dyżurny komendy otrzymał informację o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który stoi z „lizakiem” ubrany w kamizelkę z oznaczeniem „R” i próbuje przy ul. Hetmańskiej zatrzymywać pojazdy.

Gdy patrol ruchu drogowego przyjechał na miejsce, mężczyzna wsiadał do swojego białego seata i odjechał. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania auta do kontroli.

Tu reakcja była wręcz odwrotna. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać ulicami: Armii Krajowej, Browarną,  Mazurską, Al. Odrodzenia, Szarych Szeregów i wjechał na teren tzw. „fabryki domów” przy ul. Płk. Dąbka. Odcinek ten to około 4 kilometrów. W tym czasie jechał brawurowo szybko, łamiąc przepisy oraz przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Chcący zatrzymać go policjanci jechali około 130 km/h a kierujący seatem mimo to „odjeżdżał”. Pościg zakończył się zatrzymaniem przy ul. Płk. Dąbka. Mężczyzna trafił w kajdankach do policyjnego radiowozu. Na sobie miał odblaskową kamizelkę z emblematem „ruchu drogowego”.

Okazało się, że 38-letni mężczyzna, który kierował autem ma bogatą przeszłość. Był wcześniej notowany za dokonywanie „kontroli drogowych” oraz… udawanie policjanta. Takie zdarzenia miały miejsce m.in. w Sochaczewie, ale i wcześniej w Elblągu. Jak się okazuje 38-latek miał również prowadzić stronę internetową dotyczącą pomocy przy uzyskiwaniu odszkodowań po wypadkach drogowych oraz oferować pomoc prawną. Ta ostatnia szczególnie teraz może mu się przydać. Zarówno niezatrzymanie się do kontroli drogowej jak i „udawanie policjanta” jest przestępstwem.

Zaraz po zatrzymaniu 38-latek twierdził że… nie zauważył ścigających go policjantów. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli kamizelkę odblaskową, tarczę do zatrzymywania pojazdów oraz paralizator.

Z uwagi na to, że na elbląskich forach społecznościowych kilka dni wcześniej pojawiały się informację o mężczyźnie, który zatrzymuje auta do kontroli i „poucza” kierujących prosimy osoby, które mogły być zatrzymane przez w/w o kontakt z policją pod nr tel. 47 734 15 90 lub mailowo: policja@elblag.ol.policja.gov.pl

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register