Posłowie Kukiz`15 będą interweniowali w sprawie siedziby dowództwa w Elblągu

W związku z informacjami o planowanym wyprowadzeniu siedziby dowództwa z Elbląga, interweniować postanowił poseł Kukiz’15. Andrzej Kobylarz wystąpił z zapytaniem poselskim do szefa MON o zajęcie stanowiska i wskazanie czy ministerstwo planuje zmianę siedziby sztabu 16. Dywizji.

– Zwróciłem się w tej sprawie do Ministra Antoniego Macierewicza, gdyż nie wyobrażam sobie, aby nastąpiła zmiana siedziby Dowództwa 16. PDZ, która jest jednoznacznie kojarzona z naszym miastem – tłumaczy w Onet.pl poseł Kobylarz. – Zainteresowałem tą sprawą posłów Kukiz’15 zasiadających w sejmowej Komisji Obrony Narodowej, czyli Marka Jakubiaka, Pawła Szramkę i Bartosza Jóźwiaka. Zapowiedzieli, że będą wspierać moje starania o utrzymanie siedziby Dowództwa w Elblągu.

Jak dodaje poseł Kukiz’15, utrzymanie siedziby Dowództwa byłoby potwierdzeniem tego, jak ważnym ośrodkiem wojskowym dla polskiej armii jest Elbląg.

Przypomnijmy, że w tej sprawie walczy również prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

– Bardzo niepokoi nas informacja o planach przeniesienia dowództwa dywizji do innej miejscowości, taka decyzja oznaczałaby  wielką stratę dla Elbląga. Przypomnę, że dowództwo 16 Dywizji stacjonuje w naszym mieście od 1949 roku. To marka sama w sobie, nierozerwalnie związana z naszym miastem i trzeba zrobić wszystko, by sztab tej dywizji był w Elblągu dalej – mówi prezydent Wróblewski.

Zaniepokojenie tymi planami wyrazili także obecni prezesi Stowarzyszeń i Związków: Ryszard Sorokosz prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Generałów i Starszych Oficerów Wojska Polskiego, Ryszard Klim prezes Stowarzyszenia Żołnierzy i Sympatyków 16 PDZ, Marian Kozłowski ze Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych w Elblągu, Józef Nowicki prezes Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Elblągu oraz przewodniczący klubu PO Rady Miejskiej w Elblągu Michał Missan i  przewodniczący klubu SLD Rady Miejskiej Wojciech Rudnicki.

W tej sprawie zostanie zwołana specjalna sesja Rady Miasta Elbląga.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register