Przy okazji zawodów posprzątali las w Dąbrowie

Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia przeprowadził w dniu 19 września br. akcje sprzątania świata przy okazji I rundy XII Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację w rejonie osiedla Dąbrowa gdzie odbyły się zawody.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Elbląg, które zaopatrzyło nas w worki foliowe udało nam się zebrać pełno różnych śmieci. Niestety nie dbamy o nasze lasy, czego dowodem jest wyrzucenie w tym rejonie mimo iż to jest zamknięty szlabanem skład drewna pełno tzw. „bebechów” z jakiegoś auta. Miejmy nadzieję, że policja dojdzie kto to zrobił, bo jest dużo śladów mogących zidentyfikować ten prawdopodobnie kradziony pojazd rozebrany na części.

Także organizatorzy utracili jeden punkt kontrolny a najbardziej jest szkoda tzw. stacji czytnikowej, która jest nieprzydatna do niczego a jest bardzo kosztowna /około 500 zł/. Jest elementem elektronicznego pomiaru czasu SPORT-IDENT, stosowanego między innymi w biegu na orientację. Prawdopodobnie zrobił to jakiś grzybiarz.

Podobna sytuacja była w Parku Modrzewie w ubiegłym roku, gdzie zginęły nam dwa stojaki z lampionami i stacjami czytnikowymi. Mimo, że kamera uchwyciła sylwetkę i ubiór sprawcy policja do tej pory nie może go zidentyfikować. Apelujemy do mieszkańców naszego miasta o zgłaszanie takich sytuacji. Zapraszamy na nasze zawody wszystkich chętnych, które organizujemy wespół z naszym MOSiR-em. W dniach 17-18 października br. odbędzie się VII Puchar Elbląga na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy     

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register