Posprzątamy Elbląg

Elbląg przygotowuje się do obchodów 26. edycji „Sprzątania świata – Polska 2019”, której finał przypada 20 września br. Tegoroczne hasło akcji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Celem tej edycji jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać, ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Finał akcji – 20 września 2019 r., na terenie polany przy wiatach lasu Bażantarnia w Elblągu rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do ok. godz. 14:00.

Program dnia przedstawia się następująco:
•    9:45 – Rejestracja uczestników.
•    10:00 – Otwarcie uroczystości.
•    10:15 – Próba pobicia Rekordu Polski na największą lekcję ekologii.
Próba obejmuje:
o    część teoretyczną:
o    prelekcję dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów, którą wygłosi p. Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w Elblągu
o    część praktyczną:
o    wspólne sprzątanie świata;
o    ekologiczna gra miejska „Wielka tajemnica Małego Piekarczyka” dla uczniów szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych klas V-VI;
o    ekologiczne zawody sportowe dla uczniów przedszkoli.
•    13:00 – Wręczenie nagród.
•    13:15 – Próba pobicia Rekordu Polski na największy wzór kuli ziemskiej utworzony z ludzi.
Próba obejmuje ustawienie uczestników przedsięwzięcia na terenie polany przy wiatach lasu Bażantarnia na kształt kuli ziemskiej, aby pokazać, że tylko wspólne działania dają szansę na powodzenie i realny wpływ na otaczający nas świat.
•    ok. 14:00 – Zakończenie.

Nasze działania doceniła Mira Stanisławska-Meysztowicz – Fundatorka Fundacji Nasza Ziemia, Inicjatorka Akcji „Sprzątanie Świata” w Polsce, w liście od Fundatorki czytamy: Życzę wspaniałego wydarzenia i dobrego czasu podczas sprzątania lasu Bażantarnia w Elblągu. Wierzę, że Rekord Polski zostanie ustanowiony zarówno w zakresie ekologicznej lekcji jak i wzoru naszego logo, który ułożą mieszkańcy Elbląga. Cały nasz zespół trzyma mocno kciuki! Ale przede wszystkim, na ręce Pana Prezydenta, przekazuję moje osobiste podziękowania dla wszystkich mieszkańców Elbląga za udział w Akcji i działania na rzecz swojego najbliższego środowiska naturalnego. Będę tego dnia z Wami całym sercem, bo przecież połączyło nas Sprzątanie Świata.

Tym samym, zaproszono wszystkich elblążan do udziału w konkursie „Ekologiczne Charaktery”, który wystartował na stronie fejsbukowej Fundacji, więcej pod linkiem: https://www.facebook.com/naszaziemia/photos/a.10150093923397401/10156377783222401/?type=3&theater                                                                               

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register