Postawią Kaczyńskiego przed sądem w Elblągu

Protestanci utworzą łańcuch między sądem przy pl. Konstytucji, a biurem PiS na Placu Słowiańskim. Będą skandować hasło: Solidarność naszą bronią, a na koniec symbolicznie postawią Jarosława Kaczyńskiego przed sądem. Akcja nazywa się Stać jeszcze można i odbędzie się dzisiaj (28 października) o godz. 17:00.

 Trwa ogólnopolski strajk kobiet. W ramach protestu kobiety w całej Polsce nie poszły dzisiaj do pracy. Dzisiaj elblążanki postawią Jarosława Kaczyńskiego przed sądem – nie mylić z samosądem.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że Jarosław Kaczyński chce nas sprowokować, wczoraj nawoływał do agresji  – mówią organizatorki elbląskiego strajku – Nie z nami te numery. Prezes Kaczyński naprawdę nie docenia kobiet i powinien już odejść. Dzisiaj postawimy go przed sądem – zapowiadają.

Łańcuch stworzony z kobiet ma symbolizować kobiecą solidarność. Do akcji może dołączyć każdy.

Zasady akcji “Stać jeszcze można”:

Tworzymy łańcuch. Ustawiamy się jeden obok drugiego w odległości 2 metry między osobami. START:  Sąd przy Placu Konstytucji 1 META: Plac Słowiański. Tym razem nie spacerujemy, tylko stoimy (lub skaczemy w miejscu).

Akcja rozpoczyna się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 17:30. Przyjdź 15 minut wcześniej i ustaw się na trasie akcji, żebyśmy mogli wystartować punktualnie.

O godz. 17:00 stoimy/krzyczymy/tańczymy na trasie akcji i skandujemy hasło: SOLIDARNOŚĆ NASZĄ BRONIĄ!

Z Placu Słowiańskiego w kierunku sądu przy pl. Konstytucji zostanie wypuszczona tekturowa postać Jarosława Kaczyńskiego. Przed sądem odbędzie się symboliczne ogłoszenie wyroku za krzywdy wyrządzone Polsce.

O godz. 17:30 kończymy akcję i rozchodzimy się do domów.

 Akcja nazywa się “Stać jeszcze można” (link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/638900410117805/)

Informacja nadesłana

2 komentarze

  • DO ODSNIEZANI MUŁY Reply

    17 listopada 2020 at 15:16

    powiem tak po kobiecemu WY…PIER……DALAĆ

  • DO ODSNIEZANI MUŁY Reply

    21 listopada 2020 at 17:37

    postawić to mogą mu maszt w gaciach , problem w tym czy ręka czy ustami ???

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register