Poszukiwana przez policję elblążanka wpadł, bo…zabrała ozdobę świąteczną

Operator miejskiego monitoringu zgłosił, że widzi kobietę oraz mężczyznę, którzy… rozbierają miejską choinkę ustawioną na jednej z głównych ulic elbląskiej starówki. Kobieta jedną z choinkowych ozdób schowała do plecaka. Operator wskazał też policjantom drogę, gdzie para odeszła.

Sytuacja miała miejsce po godzinie 21.00 w Elblągu. Policjanci patrolowo-interwencyjni zostali wysłani przez dyżurnego na elbląskie stare Miasto. Wcześniej odebrał zgłoszenie od operatora miejskiego monitoringu z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego o kradzieży ozdób choinkowych przez pewną parę. Policjanci szybko odleźli wskazane osoby w okolicy ulicy Wigilijnej.

19-letnia kobieta i 33-latek przyznali się do kradzieży. W plecaku 19-latki policjanci odnaleźli zabraną ozdobę. Sprawczyni kradzieży odmówiła przyjęcia mandatu za popełnione wykroczenie. 19-latka została  zatrzymana w policyjnym areszcie. Okazało się, że jest poszukiwana do innej prowadzonej przez policję sprawy a dokładnie kradzieży telefonu i kart bankomatowych. Teraz za wszystkie swoje czyny odpowie przed sądem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register