Potężny pożar w Młynarach. Strażacy z ogniem walczyli 6 godzin!

Niemal 6 godzin strażacy z powiatu elbląskiego walczyli z pożarem lasu do którego doszło 24 kwietnia br. w pobliżu miejscowości Warszewo (gm. Młynary).

Informację o pożarze strażacy otrzymali tuż przed godziną 12:00. Dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu do działań skierował strażaków z JRG nr 3 w Pasłęku oraz druhów z pobliskich jednostek OSP. Pomimo utrudnionego dojazdu pierwsze jednostki ochrony przeciwpożarowej dotarły na miejsce już po około 15 minutach. 

Strażacy musieli pracować na bardzo trudnym terenie i przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Silny i porywisty wiatr wzmagał pożar przez co bardzo szybko się on rozprzestrzeniał. Po blisko 3 godzinach ciężkiej pracy strażakom udało się go zatrzymać, natomiast kolejne dwie godziny trwało jeszcze jego dogaszanie.

W zdarzeniu ucierpiała 1 osoba, pilarz, który prowadził prace zrębowe. Mężczyzna został ewakuowany przez strażaków z terenu objętego działaniami, a następnie został przekazany ratownikom medycznym.

Spaleniu uległo około 2 ha lasu. W działaniach brało udział łącznie 38 strażaków z JRG 3 Pasłęk, OSP Młynary, OSP Kwietnik, OSP Zastawno, OSP Kurowo Braniewskie, ZRM oraz przedstawiciele służby leśnej.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia : Marek Lewandowski

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register