Potężny wypadek w Elblągu. Pijany kierowca skosił trzy słupy sygnalizacyjne

Pośpiechem i wypitym alkoholem tłumaczył się przed policjantami 56-letni mężczyzna, który skosił swoim samochodem 3 słupy sygnalizacji świetlnej oraz uszkodził inne auto. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie al. Grunwaldzkiej i Żeromskiego w chwili, gdy sygnalizator pokazywał czerwone światło. Badanie alkotestem wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Spieszyłem się bo zaspałem do pracy… tak tłumaczył się policjantom 56-letni mężczyzna, który około 6.00 rano na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i Żeromskiego w Elblągu postanowił „zdążyć” przejechać zanim zapali się czerwone światło. Światło jednak zapaliło się a mężczyzna mimo to chciał „zdążyć”.

W jego samochód uderzyła skoda kierowana przez 21-latkę. Oprócz tego seat 56-latka obrócił się kilka razy kosząc słupy sygnalizacji świetlnej. Strażacy musieli odciąć drzwi by wydostać z jego wnętrza pasażera. Na szczęście zakończyło się na strachu a nie obrażeniach.

– 56-latek został przebadany alkotestem. Wynik: 0,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie autem po alkoholu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. W związku z kolizją i uszkodzeniem sygnalizacji policjanci ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu jakie dziś mogą panować na skrzyżowaniu al. Grunwaldzka – Żeromskiego – informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Elbląski Ratusz już informuje, że naprawa uszkodzeń może zająć nawet kilka dni.

– W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej i ul. Żeromskiego doszło do kolizji drogowej w skutek której uszkodzona została sygnalizacja świetlna (zniszczono trzy słupy sygnalizacyjne wraz z instalacją elektryczną). Z uwagi na duży zakres uszkodzeń naprawa sygnalizacji może potrwać kilka dni. Przez ten czas kierowcy na tym skrzyżowaniu są zobowiązani stosować się do znaków pionowych – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register