Potrącenie rowerzystki. Czytelnik: rowerzyści nie respektują przepisów

W sobotę doszło do kolejnego już potrącenia rowerzystki w naszym mieście. Zdarzenie miało miejsce przy al. Grunwaldzkiej, na przejściu pieszo-rowerowym. Nasz czytelnik wskazuje, że rowerzyści bardzo często nie respektują przepisów ruchu drogowego.

Na razie nie wiadomo, kto ponosi winę za ten konkretny wypadek. Wiadomo, że kierowca samochodu osobowego, wykonując manewr skrętu, potrącił rowerzystkę przejeżdżającą przez przejście pieszo-rowerowe.

36-letnia kobieta, z obrażeniami nóg została przewieziona do szpitala.

Nasz czytelnik, który informował nas o tym zdarzeniu, zwracał również uwagę na zachowanie rowerzystów podczas jazdy w mieście.

– To nie jest tak, że zawsze są winni kierowcy. Rowerzyści często z pełną prędkością wjeżdżają na przejście dla pieszych. Nie rozglądają się, czy akurat nie nadjeżdża samochód. Nagminne jest to, że na przejściach tylko dla pieszych, gdzie rowerzysta powinien zejść z roweru, nie robi tego. Przejeżdża przez przejście. Rowerzyści powinni również zachować nieco ostrożności – pisze Grzegorz, mieszkaniec Elbląga.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

3 komentarze

 • 098 Reply

  29 lipca 2018 at 18:08

  Zgadzam sie z kierowca,czsami tez widze jak uzytkownicy rowerow przejezdzaja jak torpedy prez przejscie.

 • Ja Reply

  30 lipca 2018 at 04:44

  No tak najlepiej rowerzysta jak jedziesz rowerem po swojej sciesce to ludzie jak, idą to wielkie Ale że dzwonisz dzwonkiem żeby zeszli z Twojego pasa a co dotam kierowcow żeby nie jezdziwił na pamięć to każdy rowerzysta by jedzil ulica Ale kierowcy naszego miasta nie uważają na rowerzystow jadą jak te barany !!!!

  • ser Reply

   30 lipca 2018 at 07:53

   To właśnie rowerzyści są barany. Ja samochodem na “czerwonym świetle” nagle z ulicy nie wjeżdżam na chodnik i jadę dalej lub nie skręcam sobie w lewo lub w prawo “ot tak-bez przyczyny”. Rowerzyści to banda debili.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register