Potwierdzają się nasze informacje. Trwają rozmowy w sprawie nowego pasażu handlowego w Elblągu!

Już wkrótce okolice elbląskiego Dworca PKP mogą się mocno zmienić. Xcity  Investment  Sp. z o.o. prowadzi właśnie zaawansowane rozmowy z potencjalnymi inwestorami na ten temat. Już o tym fakcie informowaliśmy. Teraz jednak mamy oficjalne potwierdzenie.

Xcity  Investment  Sp. z o.o. ogłosiła w listopadzie 2017 r. zaproszenie do rokowań  na wybór  inwestorów dla Małych Projektów Deweloperskich II. MPD II to pięć projektów, zlokalizowanych w: Bielsku-Białej, Koszalinie, Elblągu, Kole i Skarżysku -Kamiennej. Na razie jeszcze nie są znane wyniki tej procedury.

– Wznawianie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 r. było tylko kwestią czasu. Oczywiście musieliśmy zaktualizować nieco ich listę – dwie z trzech lokalizacji, które wcześniej wchodziły w postępowanie Małe Projekty Deweloperskie II, które zamierzamy uruchomić jako pierwsze zostały objęte rządowym programem Mieszkanie Plus – mówi Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment. – Uzyskaliśmy również zgodę od PKP na realizację 12 kolejnych projektów – trwają teraz analizy i mam nadzieję, ze niedługo będziemy gotowi na uruchomienie nowych postępowań – dodaje.

Teraz udało nam się potwierdzić informacje, że takie negocjacje toczą się obecnie również w przypadku Elbląga.

– W odpowiedzi na pytanie odnośnie rokowań dotyczących projektu MPD II w Elblągu informuję, że aktualnie Xcity Investment Sp. z o.o. jest na etapie składania odpowiedzi  dla zainteresowanych inwestorów na zaproszenie – mówi Lucyna Klein-Klarenbach ze spółki Xcity  Investment  Sp. z o.o.

Spółka XCity Investment przedstawiła już w 2015 r. 15 nowych projektów deweloperskich. Obejmują one m.in. nowe dworce w Katowicach, Kłodzku, zburzenie siedzib PKP SA i PKP Informatyka. Na liście są też Centralna Park przy Warszawie Centralnej oraz parki handlowe, również w Elblągu.

W naszym mieście przewidziana jest realizacja parku handlowego przy ul. Grunwaldzkiej, w bezpośredniej bliskości dworca. Teren inwestycji to 0,9 ha (powierzchnia komercyjna – 2 tys. m kw.), a wartość – 3,2 mln euro.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/pkp-powraca-do-projektu-budowy-pasazu-handlowego-w-elblagu-zobacz-jak-bedzie-wygladal/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register