Powiedz „stop” nudnym ścianom!

Okazuje się, że Polacy coraz więcej uwagi poświęcają temu, by stylowo i bardzo modnie urządzić swoje wnętrza. Trudno zatem dziwić się temu, że ciągle poszukują nowych możliwości aranżacyjnych, inspirują się tym, co ukazane w prestiżowych katalogach, ale także sami poszukują dla siebie niebanalnych, ciekawych, oryginalnych rozwiązań.

Dziś zajmiemy się tematem tapet, jest to bowiem ten typ ozdób naściennych, który cieszy się dziś ogromnym powodzeniem i wszystko wskazuje na to, iż trend ten będzie utrzymywał się nadal – ku uciesze miłośników designu na poziomie światowym.

Dzisiejsze tapety a modele dawne

Z pewnością niejedna osoba znakomicie jeszcze pamięta modele tapet, z którymi można się było  w naszym kraju zetknąć w latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych czy też dziewięćdziesiątych. Niestety wtedy z wysoką jakością wykonania czy designem na poziomie światowym nie można było się raczej zetknąć. Panowały banalne wzory, modele bardzo szybko się niszczyły, a ich kolory szybko traciły swoją intensywność i już po paru miesiącach bytności na ścianie wyglądały tak, jak gdyby wisiały wiele lat.

Dzisiaj jednak bardzo wiele się w tej kwestii zmieniło, a właśnie tapety stają się świetnym antidotum na pozimową nudę w naszych wnętrzach. Nagie ściany bez wyrazu to już przeszłość, dziś natomiast zachwycamy się modelami niebanalnymi, bardzo modnymi, wytrzymałymi i wykonanymi niezwykle solidnie.

Modele do zadań specjalnych

Dzisiejsze modele tapet nie służą jednak wyłącznie ozdabianiu ścian – chociaż kiedyś tak właśnie było, obecnie (dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz innowacyjnych technologii) są one bowiem tworzone po to, by na przykład powiększyć optycznie przestrzeń. Jest to bardzo istotne w przypadku małych pomieszczeń,, którym pragniemy nadać wrażenia przestrzenności. W tym celu wystarczy jedynie zakupić tapety stworzone w technologii 3d, rezultat pojawi się natychmiast. Nawet jednak przy zastosowaniu klasycznej formy 2d sprawić można, ze pomieszczenie wyda nam się być znaczne większym niż w rzeczywistości. W tym przypadku stosujemy jasne barwy oraz zrezygnujemy z drobnych printów – rezultaty murowane!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register