Powiększyć sieć dróg rowerowych w Elblągu

Na zaproszenie Prezydenta Witolda Wróblewskiego przebywał wczoraj w Elblągu dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Waldemar Królikowski. Tematem rozmów była budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych.

Spotkanie odbyło się w kontekście uruchamiania nowych środków pochodzących z Unii Europejskiej, będących wsparciem na rozwój gospodarczy dla poszczególnych krajów zmagających się ze skutkami epidemii koronawirusa. Z wykorzystaniem powyższych środków Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje dużą inwestycję pn. „Kompleksowa budowa sieci dróg rowerowych w województwie warmińsko-mazurskim”.

Jak wskazywano podczas spotkania, wśród ścieżek rowerowych które można zrealizować z wykorzystaniem nowych funduszy unijnych są trakty łączące centrum miasta z dzielnicami podmiejskimi i najbliższymi miejscowościami. Nowe ścieżki powinny jednocześnie wpisywać się w już istniejący system ścieżek rowerowych i przebiegający przez Elbląg szlak Green Velo.

Z końcem minionego roku Prezydent Wróblewski podjął już konkretne kroki przybliżające budowę traktu pieszo-rowerowego do Dąbrowy. Na ostatniej sesji Rady Miasta, 29 grudnia 2020 roku, wpisano do budżetu na 2021 rok kwotę 230 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tego traktu.

Wspólne rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich powinny zakończyć się wyborem tych inwestycji, które będą miały szansę na realizację z wykorzystaniem funduszy unijnych. Synchronizacja budowy ścieżek w naszym mieście z planami Zarządu Dróg Wojewódzkich i samorządem województwa powinna stworzyć sieć rowerową w całym regionie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register