Pożar budynku w Elblągu. Mężczyzna skakał z drugiego piętra

21 grudnia br. około godziny 19:50 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku znajdującego się przy ul. Bożego Ciała w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo – gaśniczych.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów PSP strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar w pomieszczeniach znajdujących się na drugiej kondygnacji w budynku hotelowym. Wszystkie osoby opuściły budynek przed przyjazdem służb ratowniczych. Z relacji świadków wynikało, że jeden z mężczyzn ratował się prze pożarem skacząc przez okno z drugiego piętra. Do zdarzenia skierowano kolejne zastępy strażaków między innymi z OSP z Nowakowa.  

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie oraz zlikwidowaniu ogniska pożaru.  W tym celu podane zostały łącznie cztery prądy wody w natarciu.

Działania gaśnicze prowadzone były przez ratowników zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz przy użyciu drabiny mechanicznej i podnośnika hydraulicznego, co w efekcie  doprowadziło do ugaszenia pożaru. Na miejsce zdarzenia przybył między innymi oficer operacyjny komendanta miejskiego PSP w Elblągu mł. bryg. Tomasz Marcinkowski. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została odwieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na czas prowadzonych działań na zabezpieczenie Elbląga skierowane zostały dwa zastępy z OSP z Jegłownika.

W działaniach brało udział 9 pojazdów pożarniczych, 31 strażaków z JRG nr 1 i JRG nr 2 z Elbląga oraz z OSP z Nowakowa. Na miejscu pracowała także policja, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe oraz ZRM. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register