Pożar mieszkania przy ul. Dolnej. Ewakuowano mieszkańców bloku /zdjęcia/

Wczoraj doszło do pożaru mieszkania w jednym z bloków przy ulicy Dolnej w Elblągu. Do zdarzenia natychmiast wysłano strażaków z obu elbląskich jednostek.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG nr 2, okazało się, że pożarem jest objęte mieszkanie na pierwszym piętrze w dwupiętrowym budynku wielorodzinnym. Na klatce schodowej panowało duże zadymienie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i równolegle z akcją gaśniczą rozpoczęli ewakuację budynku.

Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do objętego pożarem mieszkania podając jeden prąd wody w natarciu. Mieszkańców znajdujących się na drugim piętrze ewakuowano przy pomocy podnośnika hydraulicznego.

Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu, kpt. Łukasz Kochan, który przejął kierowanie działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Pożar został zlokalizowany po około dwudziestu minutach. Z bloku mieszkalnego ewakuowano w sumie sześć osób, w tym dwoje dzieci. Żaden z mieszkańców, nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W dalszej kolejności strażacy dokładnie sprawdzili pogorzelisko pod kątem pożarowym oraz przewietrzyli mieszkania wraz z klatką schodową.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na inne kondygnacje.  W działaniach brało udział w łącznie 8 pojazdów PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, w sumie 22 strażaków, policja, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetycznie i gazowe. Na miejsce przybył także przedstawiciel zarządzania kryzysowego w celu zabezpieczenia pogorzelcom lokali zastępczych.

źródło: Straż Pożarna Elbląg

phoca_thumb_l_pozar_dolna1_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna3_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna5_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna6_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna7_16.11.2017 phoca_thumb_l_pozar_dolna8_16.11 phoca_thumb_l_pozar_dolna9_16.11.2017 pozar_dolna8_16.11

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register