Pożar na terenie złomowiska w Elblągu

Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie o ogromnym zadymieniu ul. Dębowej. Na miejsce został wysłany patrol, który po raz kolejny musiał interweniować na terenie… złomowiska.

20 sierpnia w godzinach porannych Dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie o ogromnym zadymieniu ul. Dębowej. Na miejsce został wysłany patrol, który po raz kolejny musiał interweniować na terenie złomowiska. W drodze na miejsce strażnicy już od około 2 kilometrów wyczuli palone kable oraz widzieli gęsty dym na pobliskich terenach.

Na terenie zakładu utylizacji metali Strażnicy Miejscy znaleźli ogromne palenisko w którym spalane były kable, puszki, butelki oraz inne odpady. Strażnicy nałożyli mandaty w wysokości 800 zł na pracowników złomowiska za termiczne przekształcanie odpadów w związku z art. 191 Ustawy o odpadach.

Na terenie tego złomowiska dochodzi do bardzo częstych kontroli, które kończą się najwyższymi możliwymi mandatami. Apelujemy aby nie być obojętnym w takich przypadkach. Chodzi tu przecież o zdrowie nas wszystkich – informują strażnicy miejscy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register