Pożar poddasza na ul. Ogrodowej

13 lipca br. około godziny 14:00 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja, że w budynku wielorodzinnym przy ul. Ogrodowej doszło do pożaru poddasza w budynku wielorodzinnym. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych.

Pożar zaczął się w na poszyciu dachowym i przenosił się do wnętrza budynku. Wcześniej w budynku prowadzone były prace pożarowe niebezpieczne w postaci podgrzewania planikiem papy. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu, jeden z zewnątrz z drabiny mechanicznej, drugi  wewnątrz po klatce schodowej na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia.

Lokatorzy ewakuowali się przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się dalej rozprzestrzenić. Rozebrano część poszycia dachowego oraz ściany jednego z mieszkań do którego przedostał się pożar.

Po zakończonej akcji gaśniczej obiekt został przewietrzony przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzony kamerą termowizyjną. Sąsiednie mieszkania sprawdzono miernikiem wielogazowym. W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP z JRG nr 1 i jeden zastęp z JRG nr 2 oraz oficer operacyjny w dyspozycji komendanta miejskiego PSP w Elblągu. łącznie 18 ratowników, policja.

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

zdjęcie: mł. kpt. Jakub Chełkowski

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register