Pożar stolarni w Gronowie. Nikt nie ucierpiał

23 maja br. około godziny 17:40 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja, że na terenie jednej ze stolarni w Gronowie Górnym doszło do pożaru.

Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych. Po przyjeździe strażacy otrzymali informację, że wszyscy pracownicy opuścili samodzielnie budynek.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się dalej rozprzestrzenić. Po zakończonej akcji gaśniczej obiekt został przewietrzony przy użyciu wentylatora oraz sprawdzony kamera termowizyjną i miernikiem wielogazowym. W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono.

W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Na miejscu pracowało 5 zastępów PSP z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, tj. łącznie 19 strażaków. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcie: kpt. Piotr Woliński

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register