Pożar w Jegłowniku. Płonął samochód i wiata gospodarcza

18 października br. około godziny 12:45 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego oraz wiaty gospodarczej w miejscowości Jegłownik. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Elbląga oraz z pobliskich jednostek OSP.

Już podczas dojazdu do zdarzenia, z dużej odległości widoczny był  słup gęstego i czarnego dymu. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że obiekt przypominający budynek gospodarczy został już całkowicie objęty  pożarem. Z uzyskanych na miejscu informacji okazało się że paliły się także pojazdy mechaniczne oraz zgromadzone w nim części samochodowe.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu łącznie pięciu prądów gaśniczych. Z uwagi na bliską odległość od innych budynków strażacy prowadzili działania zarówno w natarciu na ognisko pożaru jaki i w obronie. Szczególnie zagrożony był budynek mieszkalny, który znajdował się najbliżej pożaru.

jeglownik12_18_10_2018

W kulminacyjnym momencie w działaniach gaśniczych uczestniczyło 29 strażaków. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się rozprzestrzenić na pobliskie zabudowania i pożar został dość szybko opanowany i ugaszony. W wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba. Na czas prowadzenia akcji gaśniczej droga krajowa nr 22 była całkowicie zablokowana, a kierowcy poruszali się wyznaczonymi przez policję objazdami.

W działaniach brało udział  8 pojazdów pożarniczych (z JRG nr 1 w Elblągu, z JRG nr 2 w Elblągu, z OSP Jegłownik oraz z OSP Krzewsk), łącznie 29 strażaków. Na miejscu pracowała także policja oraz pogotowie energetyczne. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Źródło: Straż Pożarna Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register