Pożar warsztatu samochodowego w Elblągu. Spłonęły budynki i samochody

14 marca 2022 roku ok. godziny 15:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie jednego z warsztatów samochodowych przy ul. Dębowej w Elblągu. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano w pełni rozwinięty pożar warsztatu samochodowego oraz znajdujących się w nim samochodów osobowych. Pracownicy opuścili budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Z uwagi na intensywny rozwój pożaru i zagrożenie dla sąsiedniego budynku oraz zaparkowanych pojazdów, na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowe siły i środki z obu elbląskich jednostek oraz okolicznych OSP.

Działania strażaków polegały głównie na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz jednoczesnych działaniach w natarciu na palący się obiekt oraz w obronie zagrożonych pojazdów i sąsiedniego budynku. Na miejsce zdarzenia przybył Oficer w dyspozycji Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się ugasić pożar i nie dopuścić do jego rozprzestrzenienia. Na zakończenie pogorzelisko zostało przelane obficie wodą i sprawdzone kamerą termowizyjną – pod kątem zagrożenia pożarowego. Obiekt został także przewietrzony oraz sprawdzony miernikiem wielogazowym.

W pożarze całkowicie został zniszczony budynek warsztatu samochodowego wraz z wyposażeniem oraz znajdujące się w nim pojazdy osobowe. W wyniku zdarzenia ucierpiał jeden z pracowników zakładu, który podejmował próbę ugaszenia pożaru jeszcze przed przybyciem JOP. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez ZRM.

Ustaleniem przyczyny zdarzenia zajmuje się Policja.

Działania trwały około 3 godzin, udział w nich brało 8 zastępów z JRG1, JRG 2 oraz OSP Krzewsk, łącznie 28 strażaków. Na miejscu pracowała także policja oraz ZRM.

Opracowanie: kpt. Łukasz Janecki

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register