Pożary w Elblągu. Strażacy walczyli z ogniem na Zatorzu i na ul. Bałuckiego

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia strażacy gasili pożar w budynku na elbląskim Zatorzu. Dziś rano natomiast zmagali się z ogniem w budynku mieszkalnym przy ul. Bałuckiego.

Kilkudziesięciu strażaków z Elbląga oraz z OSP Jegłownik, OSP Nowakowo i OSP Krzewsk walczyło z pożarem budynku na osiedlu Zatorze. Jak mówią strażacy, silny mróz nie ułatwiał im tego zadania.

Niska temperatura (na zewnątrz budynku woda na naszych mundurach i hełmach błyskawicznie zamarzała) oraz duża ilość pary wodnej utrudniały nam pracę. Ze względu na ograniczoną widoczność podczas akcji wykorzystywaliśmy naszą kamerę termowizyjną – celem lokalizowania ukrytego pożaru między ścianami oraz poszyciem dachowym obiektu – informują strażacy z OSP Krzewsk.

Jak informuje elbląska Straż Pożarna, pożar wybuchł przed godz. 23.00 w budynku biurowo-administracyjnym firmy zajmującej się recyklingiem przy ul. Skrzydlatej. W akcji gaśniczej brało udział dziesięć zastępów straży pożarnej, z JRG nr 1 w Elblągu i okolicznych jednostek OSP, w sumie 38 strażaków.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Natomiast przed godz. 8.00 pożar wybuchł w starej kamienicy przy ul. Bałuckiego. Ogień pojawił się w piwnicy. Z budynku ewakuowano mieszkańców oraz udzielono pomocy medycznej 10-letniej dziewczynce, u której zachodziło podejrzenie zatrucia czadem.

fot. OSP Nowakowo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register