Poznaj Krainę Buka w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Wielkimi krokami zbliża się X edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z tej okazji Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej oraz PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają do zwiedzania ścieżki edukacyjnej „Kraina Buka” a szkoły do udziału w grze terenowej. Wydarzenia odbędą się w dniach 12 i 13 maja 2023 a udział w nich jest bezpłatny.

W latach 2019-2020 Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. warmińsko-mazurskiego na lata 2014-2020 wykonał inwestycje związane ze ścieżkami edukacyjnymi. Zadanie obejmowało podniesienie standardu bazy technicznej i wyposażenia parków krajobrazowych woj. warmińsko-mazurskiego.

Poza ścieżką w Kadynach naszą drugą inwestycją była ścieżka edukacyjna „Kraina Buka”, która powstała wokół siedziby Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Wybudowana została wiata z tarasem, pojawiły się tablice i urządzenia edukacyjne. Pracę objęły także poszerzenie schodów frontowych oraz wymianę nawierzchni i zieleni.  

Program:

12.05.2023 r. (piątek)

Gra terenowa „Poznaj Krainę Buka”
Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek oświatowych z Elbląga i regionu do udziału w grze terenowej „Poznaj Krainę Buka”. Gra odbędzie się na terenie elbląskiego Parku Kajki i przy siedzibie PKWE. W grze udział wziąć mogą całe klasy (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń). Karta zgłoszeniowa oraz więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej PKWE.

13.05.2023 r. (sobota)

– godz. 10.00 – 11.00 – Spacer przyrodniczo-historyczny „Tajemnice Parku Kajki”
Park Kajki jest jednym z najpiękniejszych w Elblągu. Powstał w latach 30. ubiegłego wieku na podmokłym terenie, który przecina leniwy strumyk. Dawniej był eleganckim miejscem z wieloma krzewami i drzewami, ogrodem różanym i fontanną elbląskiej rzeźbiarki Erny Becker-Kahns. Jednym z punktów spaceru będzie siedziba Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, wokół której powstała ścieżka edukacyjna „Kraina Buka”. W trakcie zwiedzania dowiemy się m.in. jak wędrują drzewa oraz jak rozróżniać poszczególne gatunki. Udział w spacerze jest bezpłatny. Zbiórka o godz. 10.00 przy zabytkowej bramie przy ulicy Pionierskiej (dawne schronisko młodzieżowe).

– godz. 10.30 – 12.30 – Strefa dla najmłodszych (siedziba PKWE)
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do spędzenia czasu na ścieżce edukacyjnej “Kraina Buka” przy siedzibie PKWE (ul. Bohaterów Westerplatte 18). Przygotowaliśmy dla Was gry i zabawy przyrodnicze, dzięki którym w ciekawy sposób poznacie tajemnice przyrody. Spotkanie dedykowane jest dzieciom w każdym wieku (wraz z opiekunami).

Organizator: Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Współorganizator: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej

baner
fot

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register