Pracowity dzień policjantów. Pijani kierowcy i 11 kolizji!

Policjanci z ruchu drogowego w ciągu minionej doby przebadali na zawartość alkoholu ponad 90 kierujących. Pozwoliło to na wyeliminowanie z ruchu 3 nietrzeźwych uczestników ruchu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów a także wzywani byli do 11 kolizji drogowych.

Przed godziną 17.00 przy ul. Saperów zatrzymali do kontroli osobowego nissana, którym jechał 39-letni Wojciech K. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania autem.

Godzinę później w miejscowości Majewo policjanci zatrzymali 57-letniego traktorzystę, który kierował ursusem. W jego przypadku wynik badania to 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu go w policyjnej bazie okazało się, iż 57-latek ma zatrzymane uprawnienia i w ogóle nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi.

Około godziny 20.00 w miejscowości Łęcze funkcjonariusze zatrzymali trzeciego z pijanych kierujących. Okazał się nim 25-letni Rafał Z. jadący oplem vectrą. Wynik badania mężczyzny to 0,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że do 2019 roku ma on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Teraz 25-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register