Pracowity weekend policjantów. 21 kolizji i odebranie prawa jazdy

W ostatni weekend wakacji policjanci przeprowadzili 190 interwencji i 435 legitymowań. Skontrolowali 334 samochody, nałożyli 158 mandatów (43 za nadmierną prędkość). Jedna osoba straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Było 21 kolizji, nie było wypadków.

Nietrzeźwi kierowcy

Policjanci przebadali 334 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie. Zatrzymali 5 nietrzeźwych. Niechlubny rekordzista miał 2,1 promila. Został zatrzymany wczoraj na ulicy Teatralnej w Elblągu. 62-latek kierował volkswagenem passatem. Z kolei kierowca, który jechał „na podwójnym gazie”   i spowodował dodatkowo kolizję, został zatrzymany w miniony piątek na ulicy Dębowej. 32-latek jechał volkswagenem golfem mając 1,1 promila i uderzył w sygnalizator świetlny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podczas policyjnej akcji jeden z kierowców stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. W sobotę w miejscowości Żurawiec pod Elblągiem 39-latek jechał dostawczym volkswagenem z prędkością 106 km/h. Stracił prawo jazdy i otrzymał 500-złotowy mandat.

Mandaty – nadmierna prędkość i nieprawidłowe parkowanie

 Przez weekend policjanci nałożyli  w sumie 158 mandatów, z czego 43 były za nadmierną prędkość. Skierowali także 55 wniosków o ukaranie do sądu.

Wśród nich były wnioski wobec kierowców, którzy nieprawidłowo parkowali na terenie elbląskiej starówki, gdzie pomimo zmiany oznakowania kierowcy nagminnie zostawiali samochody na ulicy Wigilijnej. Cztery auta zostały odholowane na koszt właścicieli.

 18 osób trafiło do izby wytrzeźwień. Nie było wypadków drogowych.

 Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register