Praktyczne wykorzystanie gumy do ćwiczeń

To jedno z najłatwiej dostępnych akcesoria fitness. Kupisz ją już za niespełna 30 złotych i skutecznie urozmaicisz swój trening. Gumy do ćwiczeń nadadzą się także dla osób początkujących, dzięki temu, że na rynku dostępne są takie z różnymi stopniami oporu. Wolisz bardziej odprężający rodzaj sportu? Być może w takiej sytuacji taśma do jogi sprawdzi Ci się nieco lepiej. Sprawdź, w jaki sposób możesz je wykorzystać.

Wykorzystaj w treningu masę swojego ciała

Nie potrzebujesz dużych i ciężkich obciążników. Guma oporowa jest niewielka i lekka, dzięki czemu bez problemu ją schowasz, a swój trening będziesz mógł oprzeć na masie własnego ciała. Jeśli chcesz, możesz wybrać taką, którą zamocujesz do ścian pomieszczenia, ale w gruncie rzeczy możesz po prostu trzymać ją we własnej szafie. Po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca, dlatego świetnie sprawdzi się także np. na wyjazdach. Ćwiczenia z tym urządzeniem polegają na wykorzystaniu jego rozciągliwości, a poziom trudności możemy modyfikować zarówno za pomocą zmiany kąta wykonywania ruchów, jak i zakupem nowej gumy z większym obciążeniem.

Do czego są wykorzystywane gumy?

Gumy do ćwiczeń są wykorzystywane w wielu rodzajach sportów. Często towarzyszą nam w trakcie treningu ogólnorozwojowego, ale dobrze sprawdzają się też podczas pilatesu. Są też często elementami rehabilitacji, ponieważ są dużą pomocą w zadaniach, których celem jest wzmocnienie mięśni. Choć więc to urządzenie jest wciąż niedoceniane, otwiera przed nami naprawdę wiele cennych możliwości, które w łatwy sposób urozmaicą nasz codzienny trening. Ponadto na rynku znajdziemy je w wielu rodzajach, co pozwoli nam dobrać odpowiednie dla siebie.

Jakie są rodzaje taśm do ćwiczeń?

Wyróżnia się przede wszystkim cztery typy takich urządzeń. Guma oporowa Miniband jest jednym z najpopularniejszych wyborów, ponieważ powszechnie używa się jej w sportach typu fitness. Zazwyczaj wykorzystywane są przy treningu dolnych partii ciała, ale nie jest to reguła. Charakteryzuje je stosunkowo niewielka długość, wahająca się w okolicy 20 centymetrów. Gumy Poweband są już dłuższe i mają około metra. Sprawdzają się szczególnie w pracy nad siłą naszych mięśni. Taśmy flex zwykle pojawiają się w trakcie rehabilitacji, a tubingi to połączenie gumy z wygodnymi uchwytami, dzięki którym łatwiej będzie nam np. ćwiczyć nasz biceps.

To są dobre i szybkie ćwiczenia!

Potrzeba Ci będzie oczywiście taśma do jogi lub guma. Załóż ją na uda i rób wykroki w bok. Dzięki temu skutecznie wzmocnisz mięśnie w tym rejonie. Jeśli zaś opuścisz ją nieco niżej i zaczniesz robić wymachy nogą, popracujesz nad swoją równowagą. To naprawdę nie jest takie trudne! W trakcie treningu pamiętaj o tym, aby wykonywać ćwiczenia w seriach oraz aby bezustannie odpowiednio się nawadniać. Gdy ćwiczysz, ważne jest też, aby odpowiednio dobrać poziom rozciągliwości urządzenia. Powinieneś móc wykonać ćwiczenie z pewnym oporem, ale bez większych problemów. Musisz za bardzo się wysilać? Spróbuj nabyć urządzenie o mniejszej sile.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register