Prawie 130 km/h po mieście. Kierująca mercedesem straciła prawo jazdy

Wczoraj na terenie miasta policjanci z ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h. Niechlubną rekordzistką okazała się młoda kobieta, kierująca sportowym mercedesem. Pędziła ulicami miasta z prędkością 128 km/h. Odmówiła przyjęcia mandatu, więc sprawa trafi do sądu.

Policjanci zapowiadają, że dla piratów drogowych nie będzie litości. Utrata prawa jazdy i surowe kary czekają tych, którzy lekceważą bezpieczeństwo innych.

Aż cztery przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym odnotowali wczoraj policjanci z elbląskiej drogówki. Trzy z nich były w miejscowości Żurawiec (gm. Markusy). Tam patrol motocyklowy z ruchu drogowego kontrolował prędkość kierowców. W terenie zabudowanym mieli 115, 108 i 104 km/h.

Jednak niechlubną rekordzistką okazała się młoda elblążanka, która jechała sortowym mercedesem. Została zatrzymana na ulicy Browarnej w Elblągu. Miała 128 km/h. Tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Odmówiła przyjęcia mandatu, więc policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia na trzy miesiące.

– Po raz kolejny przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości, to jedna z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. – Wykroczenia w ruchu drogowym można także zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie Państwa zgłoszenia policjanci będą skrupulatnie sprawdzać.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register