Premie mają być zwrócone, wynagrodzenia parlamentarzystów obniżone!

Jarosław Kaczyński zapowiedział dziś na konferencji prasowej ważną dla wielu Polaków zmianę. Wszystkie nagrody, które otrzymali partyjni członkowie rządu, zostaną przekazane do Caritasu. Co więcej, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję o obniżeniu pensji poselskich aż o 20 procent.

Na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński mówił też, że Beata Szydło ,,miała prawo bronić nagród dla ministrów”, ale jak podkreślił – społeczeństwo tego tłumaczenia nie zaakceptowało. Dlatego PiS zdecydowało się na radykalną zmianę tak. Skoro naród tego chce – tak będzie.

Jak mówił prezes PiS, ,,vox populi, vox Dei”. Społeczeństwo polskie oczekuje skromności i PiS chce zapewnić, że do polityki nie idzie się dla bogacenia się.

,,Z powodów moralnych” przygotowano więc ustawę obniżającą poselskie pensje – trafi ona do Sejmu już wkrótce i ma wejść w życie za niecałe dwa miesiące. ,,Poniesiemy stratę finansową – dla dobra Ojczyzny” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jak zapewnił, jeżeli jakiś z posłów PiS nie zagłosuje za tą zmianą – to zakończy swoją polityczną przygodę i straci miejsce na listach wyborczych.

Kaczyński mówił też o wecie dotyczącym ustawy degradacyjnej. Jak powiedział, prezydent Andrzej Duda nie uprzedził o tym PiS, a teraz partia rządząca nie będzie uczestniczyć w ewentualnych pracach nad tą ustawą. ,,Sprawa jest zamknięta” – powiedział Kaczyński.

Źródło: fronda.pl

1 komentarz

  • Jancia Reply

    5 kwietnia 2018 at 19:37

    Strate finansowa ale sie urechotalam.Co pali Ci sie kociol pod tylkiem?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register