Premier zdecydował. Cmentarze będą od soboty zamknięte!

Podjęliśmy decyzję, że w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później – Dzień Zaduszny, czyli sobota, niedziela, poniedziałek cmentarze będą zamknięte – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

– W całej Unii Europejskiej ta druga fala jest groźniejsza od pierwszej. Popełniono różne błędy, także my w Polsce. Koncentrujemy się na tym, żeby zapewnić stabilność i zapewnić przewidywalność wskaźnika zachorowań – powiedział szef rządu.

Dodał też: – Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, musimy planować nie tylko na najbliższe dni, ale co będzie za miesiąc, czy święta Bożego Narodzenia spędzimy z najbliższymi?

Ta decyzja oznacza, że od soboty elblążanie nie wejdą już na teren dwóch cmentarzy komunalnych.

ZKM wycofuje dodatkowe kursy autobusów.

W związku z podjęciem decyzji o zamknięciu wszystkich cmentarzy w dniach od 31.10 do 2.11, ZKM w Elblągu informuje o odwołaniu dodatkowej komunikacji do elbląskich nekropoli w tych dniach.

Jednocześnie informujemy, że w dniach od 31.10 do 2.11 komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg rozkładów jazdy na dany dzień tygodnia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register