Prezent dla żeglarza – TOP5 najlepszych pomysłów

Jeśli człowiek ma jakieś hobby, zasadniczo dość łatwo jest mu wybrać odpowiedni prezent. W końcu ktoś z pasją i zainteresowaniami żyje nimi i ucieszy się ze wszystkiego, co pozwoli mu się rozwijać w wybranej dziedzinie. Dlatego wystarczy trochę zainteresować się drugą osobą, poznać jej hobby – a to nic trudnego, hobbyści bardzo często i chętnie opowiadają o swojej pasji, a potem dobrać coś odpowiedniego. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku żeglarzy.

Jaki prezent dla żeglarza będzie najlepszy?

Żeglarze to ludzie, którzy są w stanie poświęcić całe życie swojej pasji i w całości oddać się wodzie. Tak było setki, a nawet tysiące lat temu – tak jest i teraz. Ludzie naprawdę zafascynowani żeglarstwem gotowi są spędzać na wodzie każdą wolną chwilę, dlatego najlepszy prezent dla żeglarza to taki, który pozwoli im cieszyć się jeszcze bardziej czasem spędzanym na wodzie i coraz bardziej rozwijać – w końcu zawsze można się czegoś nowego nauczyć, zawsze też przydadzą się odpowiednie akcesoria. Dlatego możesz mieć całkowitą pewność, że prezent związany z żeglarstwem będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Odpowiedni budżet na prezent

Prezent dla żeglarza wcale nie musi być drogi, by sprawił radość. Nie martw się, że będziesz zmuszony wydać ogromne sumy pieniędzy – to wcale nie tak. W końcu najlepszy prezent to ten dany z serca, przy którym się pomyślało, jak najlepiej sprawić radość drugiej osobie, a nie koniecznie ten najdroższy. Dlatego spokojnie ustal swój budżet i z całą pewnością znajdziesz coś przydatnego dla żeglarza w tym konkretnym zakresie cenowym. Nie zniechęcaj się już na samym początku – żeglarstwo jako takie może być bardzo kosztownym hobby, ale jesteś w stanie wybrać coś właściwie z każdej półki cenowej. W końcu liczy się przede wszystkim gest.

Automatyczna kamizelka ratunkowa

To doskonały wręcz pomysł na prezent dla żeglarza. Jeśli ktoś spędza mnóstwo czasu na wodzie i dużo podróżuje, automatyczna kamizelka ratunkowa to absolutna konieczność. To bardzo ważne, by była właśnie osobista, a więc sprawdzona i dopasowana do potrzeb danego człowieka. Wtedy nie trzeba będzie liczyć się z nieprzyjemnymi niespodziankami, które mogą być związane z cudzymi, niesprawdzonymi kamizelkami. Wybór jest tu naprawdę ogromny – kamizelki różnią się od siebie wypornością, a także obecnością rozmaitych przydatnych gadżetów, dlatego w każdym budżecie można znaleźć coś idealnego.

Zegarek żeglarski

Taki zegarek posłuży nie tylko na jachcie i podczas żeglugi. Z powodzeniem można z niego korzystać również podczas dnia codziennego – w końcu jak każdy zegarek, ten także będzie służył do określania godziny. To, co czyni go żeglarskim, to fakt, że można go uznać za dodatkowe urządzenie nawigacyjne na jachcie, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na używanie wielu interesujących funkcji, które podniosą komfort na zupełnie nowy poziom.

Nóż żeglarski

Nie ma to jak dobry, sprawdzony nóż. Żaden żeglarz nie wychodzi bez takiego w rejs – po prostu musi on znajdować się w podstawowym wyposażeniu, a od tej reguły nie ma absolutnie żadnych odstępstw. Dlatego dobry, ostry nóż żeglarski to zawsze dobry prezent. Powinien być składany, ale nie może być przesadnie skomplikowany. Musi mieć też miejsce, w którym będzie można przywiązać odpowiednią linę, by nóż się nie zgubił i nie wpadł do wody.

Osobisty nadajnik wezwania pomocy

Bezpieczeństwo jest wartością absolutnie najważniejszą. Zwłaszcza na wodzie. W końcu woda to cudowny i piękny żywioł, ale jest też groźna i nie wybacza błędów. Przekonało się już o tym naprawdę wielu śmiałków, którzy próbowali ją pokonać – bez różnicy, czy chodziło o żeglugę morską, śródlądową czy pokonywanie oceanów. Na wodzie nie ma miejsce na błędy. A jeśli już się przydarzą – trzeba być przygotowanym na wszystko. Dlatego każdy żeglarz z całą pewnością się ucieszy, jeśli ofiarujesz mu profesjonalny, osobisty nadajnik wezwania pomocy. Pozwoli on natychmiast powiadomić odpowiednie służby i wysłać sygnał ratowniczy, że potrzebna jest pilna pomoc w określonym miejscu. Usłyszą sygnał nie tylko służby ratunkowe, ale też wszystkie jachty i statki, które znajdują się w pobliżu, co znacząco zwiększa szansę na szybką pomoc.

Nadajnik działa nie tylko na morzu, więc można z niego z powodzeniem korzystać w każdych innych okolicznościach. To jeden z tych prezentów, które nigdy nie powinny się przydać, ale dobrze jest mieć taki przyrząd na wszelki wypadek. Żeglarza na pewno ucieszy, że tak dbasz o jego bezpieczeństwo.

Szkolenie żeglarskie

Nieważne czy mowa tu o żeglarzu-amatorze, czy o kimś doświadczonym – szkolenie żeglarskie jest dobre dla każdego. Najważniejsze jest to, by go dobrze dobrać – tak, by osoba początkująca wszystko zrozumiała i się na nim nie nudziła, a osoba zaawansowana nie musiała się uczyć czegoś, co już i tak doskonale wie. Dopasuj takie szkolenie do poziomu zaawansowania żeglarza, którego chcesz obdarować, a na pewno będzie Ci bardzo wdzięczny. Każdy pasjonat lubi przecież poszerzać zakres swojej wiedzy na interesującym szkoleniu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register