Prezydent apeluje w sprawie edukacji domowej

Poniżej przekazujemy apel prezydenta Elbląga w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach w czasie epidemii. Zapraszamy też na poniedziałkowy edukacyjny czat, w trakcie którego można będzie dowiedzieć się więcej na temat edukacji, także w naszym mieście przenoszącej się obecnie z konieczności do świata wirtualnego.

W związku ze szczególną sytuacją związaną z organizacją zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych w czasie epidemii, zwracam się do dyrektorów szkół i nauczycieli o taką organizację tych zajęć, która będzie uwzględniała bezpieczne i higieniczne warunki pracy ucznia. Przy planowaniu pracy proszę szczególnie pamiętać, że uczeń nie może spędzać kilku godzin przed komputerem.

Rozumiejąc trudną sytuację Rodziców, Uczniów i Nauczycieli proszę przy planowaniu pracy uwzględniać możliwości uczniów, ich warunku domowe i posiadany sprzęt informatyczny tak, by uczniowie byli w stanie samodzielnie zrealizować zlecone zadania lub realizowali je pod rzeczywistym kierunkiem nauczyciela.

Witold Wróblewski prezydent Elbląga

CZAT EDUKACYJNY
Więcej na temat organizacji elbląskiej oświaty w czasie epidemii, w szczególności nauczania zdalnego, będzie można dowiedzieć się więcej podczas czatu edukacyjnego z udziałem wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Małgorzaty Sowickiej dyrektor Departamentu Edukacji UM. Czat online odbędzie się w najbliższy poniedziałek (30 marca) o godz. 11.00 na oficjalnym Facebooku Miasta Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register