Prezydent Elbląga: „Mieszkańcy czują się w mieście bezpiecznie”

80% mieszkańców Elbląga deklaruje, że czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania. To zasługa przede wszystkim elbląskich policjantów, którzy z okazji święta policji spotkali się na uroczystej akademii – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski był obecny na wczorajszej gali z okazji Święta Policji. Podkreślił, że większość elblążan, dzięki pracy funkcjonariuszy, czuje się w mieście bezpiecznie.

– Bardzo Wam dziękuję za fantastyczną pracę i ogromne zaangażowanie, a także za współpracę z samorządem. Dobrym jej przykładem jest np. nasza wspólna walka z dopalaczami (zakupiliśmy skrzynki edukacyjne, a policjanci w szkołach prowadzili zajęcia profilaktyczne). Świetnym pomysłem był też spot ostrzegający o oszustwach metodą „na wnuczka”. Dziękuję również za wspólne patrole ze Strażą Miejską, jesteście też z nami w ciężkich sytuacjach, jak ubiegłoroczna powódź, pomagacie przy organizacji imprez masowych, zarówno tych rekreacyjnych, jak i sportowych. Zawsze można na Was liczyć – mówił prezydent miasta.

Komendant Robert Muraszko mówił o dobrych wynikach podległej Mu jednostki, o programie „Dzielnicowy bliżej nas”, czy aplikacji Moja komenda. Sukcesem jest także Mapa bezpieczeństwa, będąca komunikatorem z mieszkańcami, gdzie zanotowano już 3400 zgłoszeń.

Ale mowa była także o problemach, z którymi policjanci na co dzień muszą sobie radzić. To wciąż niedostateczna ilość samochodów, czy warunki lokalowe. Jak powiedział komendant Muraszko, zaległości są nadrabiane: w ciągu dwóch ostatnich lat policjanci wyposażeni zostali w 17 samochodów, a w przyszłym roku powinna już być możliwa budowa nowej Komendy za ponad 70 mln zł, umożliwi to przejęcie działki od miasta.

– Jako samorząd wspieramy wymiernie policję w działaniach, np. w Programie Bezpieczny Elbląg. Wspieramy także finansowo, w ubiegłym roku przekazując w różnej formie ponad 115 tysięcy złotych, w tym roku jest to już ponad 93 tysiące – mówił Wróblewski. – 24 lipca, od 1919 r. obchodzone jest święto Policji, raz jeszcze życzę policjantom wszystkiego najlepszego.

W tej chwili w elbląskiej policji mamy 378 etatów policyjnych i 107 pracowników policji.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register