Prezydent Elbląga otrzymał pogróżki. Ktoś grozi mu śmiercią

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski poinformował, że otrzymał wiadomość z groźbą śmierci. Jej treści nie ujawnia. Wróblewski zapowiedział natomiast, że sprawa została już zgłoszona na policję i do prokuratury. Podobne groźby otrzymują samorządowcy w całej Polsce.

O tym fakcie poinformował prezydent Elbląga Witold Wróblewski na swojej stronie na facebooku. Zapowiedział jednocześnie, że nie da się zastraszyć, a sprawę gróźb karalnych skierował już do organów ścigania.

– Nie ma zgody na wyrazy nienawiści i groźby karalne. W ostatnich dniach samorządowcy z całej Polski doświadczają okrutnych ataków na swoje osoby. Niestety dotknęło to również mnie. Nieznany autor w mailu grozi mi śmiercią, poprzez ugodzenie nożem w serce. Sprawa zgłoszona wczoraj na Policję. Dziś również zostanie złożone zawiadomienie do Prokuratury. Nie damy się zastraszyć i nadal będziemy robić wszystko w kierunku dalszego rozwoju naszych kochanych miast – informuje Witold Wróblewski.

W ostatnich dniach do wielu prezydentów miast w Polsce docierają groźby śmierci przez ugodzenie nożem. Takie informacje otrzymali już prezydenci Wrocławia, Gdańska, Białegostoku, Olsztyna, Inowrocławia, Ciechanowa i Ostrowa Wielkopolskiego.

W woj. łódzkim podobnego maila otrzymał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. “Witko, to twój koniec. Wykończę cię tak samo jak Adamowicza w najmniej spodziewanym momencie” – brzmiały między innymi groźby. Sprawa została zgłoszona na policję.

Podobny w treści mail został wysłany w nocy z niedzieli na poniedziałek na ogólnodostępny adres sieradzkiego magistratu. Nieznany autor groził w nim prezydentowi miasta Pawłowi Osiewale. Napisał m.in., że “jego koniec jest bliski” lub: “będziesz drugi po Adamowiczu, zabiję cię”.

Sprawami tych gróźb zajmuje się policja.

1 komentarz

  • ANKA Reply

    31 stycznia 2022 at 11:16

    wszyscy elblążanie którym wróblewski utrudnił poruszanie się po mieście komunikacją chętnie przywaliliby mu i to porządnie, żeby poczuł strach, ból i lęk.to co my czujemy stojąc, marznąc na przystankach. Wychodzimy z domu ,żeby załatwić sprawy ,wizyty u lekarzy a
    nie mamy pojęcia kiedy wrócimy do domu .Po godzinie, dwóch stania na przystankach a potem w ścisku bez zachowania odległości o laskach ,kulach stoimy w autobusie lub tramwaju. Niech się boi i rozgląda bo może znajdzie się ktoś odważny i walnie go w ten pusty,szpetny,podły lep

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register