Prezydent Elbląga zwalnia doświadczonego trenera. “To koniec lekkiej atletyki w mieście”

Rekordzista Polski i medalista mistrzostw Polski Kacper Lewalski bez Trenera. To nie żart! Zamiast przygotowywać się do nowego sezonu, i ostatnich w tym roku Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. My zastanawiamy się, czy będzie miał kto nas trenować – informują sportowcy z Elbląga na facebookowym profilu NagyTeam.

Oficjalnie Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski i podlegli jemu urzędnicy zwolnili trenera Czesława Nagy ze stanowiska trenera sekcji lekkiej atletyki w MKS „Truso” Elbląg. Bez żadnych wyjaśnień. A czarę goryczy, przelał brak chęci spotkania ze strony urzędników zarówno Prezydenta Miasta, vice Prezydenta oraz dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM w Elblągu.

Jeszcze w czerwcu Pan Prezydent cieszył się i gratulował zawodnikom i Trenerowi za poprzedni sezon, który był tak samo udany, jak tegoroczny. Coś tu chyba nie gra. Jeśli osiągnięcia, które osiągnęliśmy to jest: Rekord Polski U18 na 600m, minima na MŚJ i ME U18. Brązowy Medal Mistrzostw Polski, sześcioro zawodników w top 10 w Polsce od kategorii młodzika do juniora. Liczne rekordy życiowe. To za mało dla Pana Prezydenta prosimy o zatrudnienie takiego Trenera, który poziomem szkoleniowym dorówna Trenerowi Czesławowi Nagy, osiągnięciami i przede wszystkim doświadczeniem.

Jeśli się zastanawiacie jaki jest powód? Wiek Trenera. Emerytów podobno się w tym mieście nie zatrudnia! Trener swoją energią, podejściem do zawodnika, doświadczeniem by zawstydził nie jednego trzydziestolatka. Jeżeli Urzędowi Miasta zależałoby na zawodnikach nie byłoby tego wpisu.

Trener Czesław Nagy odejdzie lekka atletyka w tym mieście umrze! Nic nie dadzą akcje, jak Czwartki lekkoatletyczne. Jeśli nie będzie miał kto pracować z juniorami. Pracować mądrze i skutecznie.

My zawodnicy NagyTeam stajemy murem za Trenerem i prosimy was drodzy kibice, sympatycy lekkiej atletyki, sportu w tym mieście o nagłośnienie tej sprawy.

1 komentarz

  • Anna Reply

    9 października 2020 at 09:51

    Obeca władza wszystko zamyka, niszczy… jak jest coś z czego możemy być dumni to też to rozwalą!!! żal.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register