Prezydent Gdańska ugodzony nożem. Walczy o życie w szpitalu

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas “Światełka do Nieba” WOŚP został zaatakowany przez nożownika.

Jak poinformował Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych, stan prezydenta Gdańska jest poważny, był reanimowany na miejscu zdarzenia.- Atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to akt niewytłumaczalnego barbarzyństwa – napisał minister na Twitterze.

Rzeczniczka prezydenta zaznaczyła, że Adamowicz trafił do szpitala.

– Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zabrany do szpitala. W niedzielę wieczorem prezydent został zaatakowany ostrym narzędziem na scenie w Gdańsku podczas „Światełka do nieba” WOŚP – poinformowała rzeczniczka prasowa prezydent Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Dodała, że na razie nie ma wiedzy o stanie zdrowia prezydenta Gdańska.

Według wstępnych informacji prezydent Gdańska został ugodzony ostrym przedmiotem, być może nożem. Po ataku trzymał się w okolicach brzucha.

Wg świadków napastnik nagle wbiegł na scenę. Krzyczał, że był niewinny i siedział w więzieniu za rządów PO. Doszło do szarpaniny, w trakcie której Adamowicz został ugodzony nożem.

Została wezwana karetka. Służby prosiły przez megafon publiczność, żeby się usunąć z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze byli na miejscu w ciągu kilku sekund, napastnik został zatrzymany, zabezpieczono ślady.

– Atak na życie i zdrowie Pawła Adamowicza jest godny najwyższego potępienia. Zobligowałem ministra Joachima Brudziński do przekazywania mi na bieżąco wszelkich informacji dotyczących tej sytuacji. Myślami i modlitwą jesteśmy teraz z prezydentem Adamowiczem – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

źródło: Portal Samorządowy.

1 komentarz

  • Ziomek Reply

    13 stycznia 2019 at 22:43

    Jakie służby,jakie kilka sekund. Na scenę mógł się przebić,ale to że gosc latał z nożem po scenie ,tyle czasu? Tajfun ,czyli zbieranina za 10;na godzinę .? z

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register