Prezydent Wróblewski nawołuje radnych do jedności dla Elbląga

Rozpoczęła się VIII kadencja samorządu na lata 2018 – 2023. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej prezydent Witold Wróblewski oraz wybrani radni odebrali z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej postanowienia o wyborze oraz złożyli ślubowanie.

– Dziś jest dla mnie wyjątkowy dzień, bo po raz drugi składałem przed mieszkańcami Elbląga ślubowanie jako Prezydent. Czuję ogromną radość, wzruszenie i wielki zaszczyt, że to mnie powierzyli Państwo tę zaszczytną funkcję. Bardzo wysokie – ponad 72% poparcie dla mnie traktuję jako akceptację moich dotychczasowych działań oraz mojego programu wyborczego. To również wielkie zobowiązanie wobec elblążan. Mieszkańcy Elbląga zaufali także Komitetowi Wyborczemu Wyborców Witolda Wróblewskiego, dzięki czemu aż sześcioro przedstawicieli zasiada w nowej Radzie Miejskiej – mówi prezydent Elbląga. – Raz jeszcze serdecznie dziękuję elblążanom za udział w wyborach, za poczucie wspólnoty i odpowiedzialność za naszą mała ojczyznę. Dziękuję za zaufanie, jakim zostałem obdarzony. Dla mnie to najwyższa wartość i zrobię wszystko, by dalej prowadzić Elbląg ku lepszemu.

Prezydent Wróblewski zaapelował do radnych miejskich o jedność i brak sporów w ważnych dla Elbląga sprawach.

– Wielokrotnie mówiłem o tym, że Elbląg potrzebuje nas wszystkich, spokojnej współpracy różnych środowisk i ugrupowań politycznych. Deklaruję ze swojej strony wolę współpracy z każdym, komu na sercu leży dobro elblążan. Mamy w swoich programach wiele punktów zbieżnych, działajmy więc razem, ponad podziałami – to się Elblągowi należy. Pracujmy tak, by za 5 lat elblążanie powiedzieli, że dobrze wybrali. Wszystkim radnym nowej rady gratuluję. Życzę wielu sukcesów w pracy na rzecz naszego miasta i zadowolenia z pełnionego mandatu- podkreślał w swoim wystąpieniu prezydent Witold Wróblewski.

Kolejna sesja Rady Miejskiej odbędzie się w środę 28 listopada. Podczas posiedzenia radni decydować będą o komisjach stałych w Radzie Miejskiej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register