Prezydent Wróblewski rezygnuje. Nie będzie już ubiegał się o kolejną kadencję

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, po dwóch kadencjach rządów miastem ogłasza, że nie będzie walczył o reelekcję we wiosennych wyborach samorządowych. Jednocześnie wyraźnie wskazuje, że swoje poparcie przekazuje obecnemu wiceprezydentowi Michałowi Missanowi z KO.

Od dłuższego czasu Elblągiem rządzi koalicja, w której skład wchodzą politycy z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego, Koalicji Obywatelskiej, PSL oraz Lewicy. Od jakiegoś czasu pojawiały się już informacje, że obecny prezydent miasta nie będzie walczył o kolejną kadencję władzy nad miastem.

Teraz okazało się, że to prawda. Podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski potwierdził, że rezygnuje z walki o prezydenturę miasta oraz rekomendował na urząd prezydenta Elbląga swojego dotychczasowego zastępcę – Michała Missana z Platformy Obywatelskiej.

Kończy się kadencja samorządu. Jak Państwo pamiętają, na jej początku powstała w Elblągu koalicja Platformy Obywatelskiej, Lewicy i KWW Witolda Wróblewskiego z poparciem PSL. To pięć lat świetnego — tak myślę — zarządzania w naszym mieście. O tym świadczą wyniki, o których wkrótce będzie okazja powiedzieć. Trochę powiem żartobliwie, że u nas koalicja, którą zapowiada Premier Tusk już funkcjonuje od pięciu lat. Możemy być miastem pilotażowym i pokazać, że taka koalicja zdała egzamin. Jeśli chodzi o najbliższe wybory, to pragnę poinformować, że nie będę ubiegał się o mandat Prezydenta. Kandydatem, którego popieram wraz z Platformą Obywatelską i Lewicą jest Michał Missan – Wiceprezydent Elbląga, z którym od pięciu lat współpracuję. Mogę tylko życzyć sobie, żeby takie osoby kandydowały na urząd Prezydenta. Doświadczenie, wykształcenie – wszystko ma zagwarantowane. Jestem przekonany, że z takim Prezydentem, jak Michał Missan Elbląg nadal będzie się prężnie rozwijał – poinformował Witold Wróblewski.

Michał Missan już wcześniej, w wypowiedziach prasowych podkreślał, że jest zainteresowany walką o urząd prezydent Elbląga, jednakże pod tym warunkiem, że w wyborach nie wystartuje Witold Wróblewski. Teraz droga do władzy miasta stoi otworem.

Potwierdzam, że w najbliższych wyborach samorządowych z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej, z poparciem obecnego Prezydenta Miasta Witolda Wróblewskiego oraz Lewicy, będę ubiegał się o urząd Prezydenta Elbląga – skomentował Missan.

Wiele wskazuje na to, że Koalicja Obywatelska, PSL, KWW Witolda Wróblewskiego oraz Lewica wystawią jednego kandydata w wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta, przeciwko kandydatowi PiS.

1 komentarz

  • Gość Reply

    27 stycznia 2024 at 14:50

    Czy to prawda, że komendant policji Muraszko odchodzi na emeryturę?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register