Problemy z komunikacją miejską w Elblągu. Nie kursuje linia nr 19

Dalsze problemy komunikacji miejskiej w Elblągu. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zawiesza tymczasowo funkcjonowanie linii nr 19 do najbliższego piątku, 26.05.2023 r.

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z kolejnymi problemami w zapewnieniu ciągłości świadczenia usług ze strony konsorcjum PKS w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o. i PKS w Gostyninie Sp. z o.o., funkcjonowanie linii nr 19 zostaje zawieszone na czas od 23 do 26 maja 2023 r. (wtorek – piątek).

Jak podkreśla w Radio Olsztyn Michał Górecki z elbląskiej spółki komunikacyjnej, utrudnienia spowodowane są zwolnieniami lekarskimi kierowców.

Problemem dotychczasowych zakłóceń w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na przestrzeni ostatnich 2 tygodni są nadzwyczajnie duże absencje wśród kierowców autobusów u jednego z naszych operatorów obsługujących linie autobusowe. W tym czasie operator ten podjął szereg działań mających na celu zminimalizowanie występowania utrudnień i uratowania jak największej liczby kursów. Niestety nie wszystkie działania przyniosły spodziewany efekt – mówi w Radio Olsztyn.

Na razie nie wiadomo do kiedy potrwają utrudnienia. Z powodu braku kierowców ZKM zawiesił całkowicie funkcjonowanie linii autobusowej numer 19 do piątku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register