Próbował wyprzedzić ciężarówki i…stracił prawo jazdy!

Policjanci z patrolu motocyklowego zauważyli poważne wykroczenie którego dopuścił się kierujący peugeotem partnerem mężczyzna. Chwilę później zatrzymali go do kontroli drogowej i… zatrzymali prawo jazdy.

Powodem niebezpiecznego zachowania była próba wyprzedzenia na raz, dwóch aut ciężarowych, pomiędzy którymi był dodatkowo samochód osobowy. Wszystko to odbywało się na ul. Warszawskiej w Elblągu, a więc w miejscu, gdzie szerokość jezdni oraz jej długość nie pozwalają na tego typu manewry. Tak też stało się w wymienionym przypadku.

Kierujący peugeotem, jadąc ul. Warszawską w stronę ul. Radomskiej, wjechał na przeciwległy pas i próbował wyprzedzić wspomniane 3 pojazdy. Z przeciwka jechał samochód osobowy. Kierowca, widząc śmiałka w peugeocie zatrzymał swój pojazd, aby uniknąć czołowego zderzenia. Z kolei kierujący peugeotem partnerem postanowił hamować i jednocześnie wjechać na chodnik, by uniknąć kolizji na nie swoim pasie ruchu. Całą sytuację widzieli policjanci z patrolu drogowego na motocyklach. Ruszyli za autem i chwilę później przeprowadzili jego kontrolę.

– 23-letniemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia na drodze. Skierowano też wniosek o ukaranie do sądu. Sąd zdecyduje teraz na jaki czas zostanie 23-latkowi zatrzymane prawo jazdy – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register