Próbowali wysadzić radiowozy w stolicy

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz funkcjonariusze „realizacji” udaremnili zamach na siedzibę jednego w warszawskich komisariatów. W ich ręce trafiło trzech mężczyzn. Funkcjonariusze zatrzymali ich chwilę po tym jak podłożyli ładunki zapalające pod radiowozy. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku prokuratora okręgowego i aresztował ich na okres trzech miesięcy. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw uzyskali informację, że planowany jest zamach na siedzibę jednego z warszawskich komisariatów. Dalsze czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie, że najprawdopodobniej osoby organizujące zamach będą chciały podłożyć ładunki zapalające pod policyjne radiowozy. Trzech mężczyzn w wieku 31, 25 i 17 lat zostało przyłapanych na gorącym uczynku. Próbowali podłożyc bomby pod radiowozy.

Na miejsce zostali wezwani pirotechnicy i służby ratunkowe. W trosce o życie mieszkańców okolicznych budynków podjęto decyzję o ich ewakuacji  oraz o wyłączeniu w tym miejscu ruchu. Policjanci zabezpieczyli cztery ładunki. Po przeprowadzeniu na miejscu wszystkich czynności oraz upewnieniu się, że zagrożenie minęło, okoliczni mieszkańcy bezpiecznie wrócili do domów.

bomba1bomba2bomba3

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register