Program estetyzacji Elbląga – nowe ławki i kosze na śmieci

Trwa realizacja programu estetyzacji miasta w zakresie doposażenia w ławki i kosze uliczne. Zakończył się kolejny etap realizacji programu. Dzięki niemu w przestrzeni publicznej zamontowanych zostało 205 nowych ławek oraz 160 koszy na śmieci.

 

Program estetyzacji miasta w zakresie doposażenia w ławki i kosze uliczne to wspólny pomysł Prezydenta oraz Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego. Radni wspólnie z urzędnikami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej zrobili szczegółową analizę miejsc, w których są i w których powinny być zamontowane nowe ławki.

– Jest to również odpowiedź na wnioski mieszkańców, którzy wielokrotnie wskazywali na potrzebę  doposażenia pieszych ciągów komunikacyjnych, placów, parków, miejsc rekreacji oraz otoczenia budynków użyteczności publicznej w nowe ławki i śmietniki. W ramach realizacji programu w tym roku ustawionych zostało ok. 200 ławek i 160 koszy, zaś w kolejnych 3 latach corocznie ok. 100 ławek i ok. 120-150 koszy W całym okresie realizacji Programu – w latach 2019 – 2023 planuje się zakup i ustawienie ok. 500 ławek oraz ok. 700 koszy – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

W projekcie budżetu na rok 2021 zaplanowany został zakup i montaż kolejnych ławek i śmietników. Planuje się, że rocznie na realizację programu przeznaczone będzie ok. 100 tys. zł.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register