Program stypendialny dla studentów medycyny w Elblągu

Miasto planuje uruchomić program stypendialny dla studentów medycyny ostatnich roczników. Jego celem będzie przyciągnięcie do Szpitala Miejskiego lekarzy w deficytowych specjalnościach. Założenia programu prezentowane były dziś w Urzędzie Miejskim podczas spotkania z dziennikarzami.

Jest problem ze specjalistami, dlatego powstał wspólny pomysł dyrektora Szpitala Miejskiego i wiceprezydenta Michała Missana, aby uruchomić stypendium dla studentów kończących medycynę. Program do nich skierowany ma uwzględniać potrzeby naszego Szpitala. Pomysł jest interesujący i zostanie przedłożony w formie projektu pod głosowanie Rady Miejskiej – mówił prezydent Wróblewski.

Do rozwijającej się infrastruktury potrzebni są ludzie, a tu jeżeli idzie o specjalistów większość ma deficyt. Stąd pomysł na przyjęcie uchwały programu stypendialnego skierowanego do studentów 5 i 6 roku medycyny. Głównym warunkiem otrzymania stypendium jest deklaracja pracy w naszym Szpitalu i  kształcenie się w wybranej specjalizacji – mówił Michał Missan wiceprezydent Elbląga – To 2000 zł brutto. Stypendia będą przyznane do 15 października wybranym chętnym. Mamy nadzieję, że będzie to fajny magnes skłaniający do pracy w naszym Szpitalu, co miejmy nadzieję wszystkim nam wyjdzie na zdrowie – dodał Missan.

Zobacz: SZCZEGÓŁY PROGRAMU STYPENDIALNEGO

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register