Programiści na start – SCALAR 2016

III edycja międzynarodowej konferencji Scalar odbędzie się już 16 kwietnia w Warszawie. Konferencja skupia specjalistów z branży: programistów Scala, Akka, Play, team leaderów, architektów i inżynierów itp. W tym roku patronat honorowy nad konferencją objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Scalar jako największy event scalowy w Europie Centralnej, ponownie stanie się źródłem inspiracji i platformą do wymiany wiedzy na temat tego coraz popularniejszego języka programowania. Tegoroczna edycja zgromadzi 500 uczestników, a zaproszenie przyjęli Amira Lakhal, Mathias Doenitz i Eric Torreborre.

Wzorem lat ubiegłych na konferencji wystąpią specjaliści praktycy związani z programowaniem lub tworzeniem języka Scala. Poprzednie edycje zebrały entuzjastów i ekspertów IT z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Austrii, Słowenii czy Francji. Na scenie pojawili się m.in.: Jamie Allen, Heather Miller, Adam Warski, Tomek Szymański, John Pretty czy Konrad Malawski i Stefan Zeiger.

Głównym organizatorem konferencji jest SoftwareMill, software house tworzący oprogramowanie w Scali i Javie, którego programiści mają na koncie szereg zasług w organizowaniu społeczności i wydarzeń programistycznych oraz regularnie występują na najważniejszych konferencjach IT takich jak: ScalaDays, ScalaEx, JavaOne, Devoxx, JavaZone czy Confitura. SoftwareMill jest oficjalnym partnerem Select System Integrators firmy Lightbend – twórców Scali oraz frameworków Akka i Play.

O języku Scala
Scala to język przyszłości. Tak przynajmniej twierdzi twórca Javy, James Gosling. Wywodząc się z rodziny Javy i JVM, Scala zyskuje coraz szersze grono zwolenników – choćby LinkedIn, AirBnB, Walmart, Sony czy Twitter zdecydowały się przesiąść na Scalę widząc, jak łatwo jest za jej pomocą skalować wymagające aplikacje i budować systemy typu big data.

Na tegoroczną edycję organizatorzy zapraszają do Centrum Konferencyjnego Muranów. Więcej informacji: www.scalar-conf.com.

źródło: um.warszawa.pl, foto:pixabay.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register