Projekt ID Games w Elblągu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Elblągu realizuje projekt ID Games współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Erasmus+”. Obok specjalistów edukacji specjalnej z Elbląga w projekcie biorą udział przedstawiciele instytucji z Rumunii, Grecji i Portugalii.

Celem projektu ID Games jest opracowanie innowacyjnej metody pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną opartej na wykorzystaniu gier. Specjaliści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z europejskimi partnerami zaprojektowali 6 gier dostosowanych do wieku, zainteresowań i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Po licznych spotkaniach online grupa projektowa mogła wreszcie spotkać się osobiście. Pod koniec września na Uniwersytecie Lusofona w Lizbonie odbyło się spotkanie partnerów projektu ID Games. Podczas spotkania w Portugalii przedstawiciele instytucji z Polski, Grecji, Rumunii i Portugalii testowali opracowane wcześniej gry oraz pracowali nad stworzeniem e-kursu dla specjalistów pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

Wszystkie materiały stworzone w ramach projektu ID Games dostępne będą już wkrótce na platformie elektronicznej projektu.

Anna Hatle-Tafelska, Ewelina Deja, Magdalena Janiak

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register