Projekt “Uśmiechnij się, jesteś w Warszawie” już 4 czerwca

4 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w Muzeum Niepodległości przy al. Solidarności 62 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Uśmiechnij się, jesteś w Warszawie”. Działania edukacyjne z zakresu ochrony zabytków Warszawy wspólnie z Magistratem prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Program obejmuje:
Część I. 11.00 – 13.00

  • Inauguracja Programu „Uśmiechnij się, jesteś w Warszawie”
    przywitanie uczestników, podanie terminów kolejnych spotkań, przedstawienie organizatorów i wykładowców; wprowadzenie do Programu — przypominające powojenne powroty warszawiaków, rolę projektantów i służb konserwatorskich w odbudowie Warszawy, BOS i BUW (prezentacja);
  • Wykład
    m.in. historia dzielnicy staromiejskiej, ważne miejsca, kamienice i kościoły; rola profesorów Jana Zachwatowicza i Piotra Biegańskiego w odbudowie kościołów, murów, zabudowy rynku i innych zabytków Starówki; kiedy, jak i dlaczego Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Część II. 13.15 – 15.00
Spacer z przewodnikami TPW na trasie od placu Zamkowego do Rynku Nowego Miasta — zbiórka uczestników wykładu o godz. 13.15 przed Muzeum Niepodległości oraz przejście z przewodnikami na pl. Zamkowy.
Na osoby, które wezmą udział tylko w samym spacerze, drugi przewodnik będzie czekał pod Kolumną Zygmunta o godz. 13.30;

Na spacerze m.in. poznacie co i jak odbudowano, jakie były i jakie są funkcje budowli staromiejskich, lokalizację kościołów, historię murów obronnych i to jak odróżniać ich oryginalne fragmenty, gdzie i co można ciekawego zwiedzić (np. szlak zabytkowych piwnic; dlaczego właśnie tu i z czego mamy być dumni i się cieszyć.

źródło: kulturalna.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register