Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skatowanego dziecka

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje śledztwo w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się nad małoletnim dzieckiem i jego matką. Chodzi o sprawę skatowanego 3-miesięcznego chłopca. Jak się okazuje również matka dziecka padła ofiarą znęcania się.

Jak informuje elbląska Prokuratura, w dniu 16 01.2019 r. zostało wszczęte śledztwo w sprawie mającego miejsce w Elblągu znęcania się nad trzymiesięcznym chłopczykiem. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomił lekarz udzielający pomocy cierpiącemu dziecku, u którego stwierdzono obrażenia ciała w postaci różnoczasowych złamań kończyn.

W sprawie zatrzymano Dawida S., któremu w dniu 17 stycznia 2019 r. przedstawiono zarzut znęcania się nad nieporadnym trzymiesięcznym dzieckiem poprzez stosowanie wobec niego przemocy, co spowodowało u pokrzywdzonego obrażenia w postaci złamań kończyn, żeber, stłuczenia twarzy co naruszało prawidłowe czynności kończyn górnych i dolnych, narządu ruchu i układu oddechowego na okres przekraczający 7 dni.

Ponadto sprawcy zarzucono, że w tym samym okresie znęcał się fizycznie i psychicznie nad zamieszkującą z nim wspólnie konkubiną, matką dziecka w ten sposób, że naruszał jej nietykalność cielesną poprzez popychanie jej, szarpanie za ubranie, przypalił papierosem i wyzywał.

Przesłuchany w sprawie podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

W dniu 18 stycznia 2019 r. na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/to-przerazajace-tak-skatowano-dziecko-w-elblagu/

 

1 komentarz

  • mariusz Reply

    29 stycznia 2019 at 11:31

    dajcie mi tego BYDLAKA a sam mu wymierzę sprawiedliwosc
    jeb……. bohater
    toć to zwykły śmieć

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register