Przebudowa ul. Rybackiej zakończona

Stare Miasto pięknieje. Swój blask odzyskała kolejna ulica. Zakończył się właśnie remont fragmentu ul. Rybackiej. Ulica została dziś oficjalnie oddana do użytku.

– Zakończyliśmy proces inwestycyjny. W ramach przebudowy wykonywana została jezdnia długości około 90 m z kostki kamiennej, 19 miejsc parkingowych, które na Starym Mieście są na wagę złota, chodniki z kostki granitowej i płytek granitowych po obu stronach jezdni, oświetlenie i odwodnienie. W opasce kamiennej wzdłuż ulicy wbudowano 8 szt. przedwojennych pokryw studziennych w formie tzw. „ślepych studni”. Zgodę na taką formę ich wyeksponowania dał Konserwator Zabytków, o ich montaż i odpowiednie zaprezentowanie w przestrzeni miasta zabiegał lokalny pasjonat historii, Lech Słodownik, któremu bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.

Wykonawcami zadania byli: EPGK Sp.  z o.o. w zakresie robót drogowych, Urban Construction Sp. z o. o. w ramach robót kanalizacyjnych, oraz firma Elmar Electric PPUH Marek Szmigiel w zakresie robót elektrycznych.

– Warte podkreślenia jest to, że drogi na Starym Mieście budujemy w znacznej części z materiałów z odzysku. To jest materiał, który odzyskaliśmy podczas tzw. Weekendowych napraw dróg między innymi z ul. Warszawskiej, czy Królewieckiej. Tego surowca mamy zgromadzonego dość sporo. Na pewno wystarczy na wszystkie ulice na Starym Mieście – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Wartość inwestycji wyniosła 914.375 zł, z czego 617.939 zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register